Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

lapsus

Lapsus apo gafë diplomatike? Shqipëria nuk e njeh Kosovën si Republikë, në vendimin e Këshillit të Ministrave

Këshilli i Ministrave ka publikuar më datë 29 shtator vendimet e radhës të marra në mbledhjen e Qeverisë. Një ndër to lidhej me Kosovën,...

Tha se Drejtoria e Transporteve feston 20-vjetorin, ish-zv.ministri KORRIGJON Blendi Gonxhen: Lapsus i panevojshëm…(I SHPJEGON historinë)

Sadedin Çeliku, ish zv.minister i Transportit në vitet 2000 korrigjon Blendi Gonxhen, Drejtorin e Përgjithshëm të Transportit Rrugor. Ky i fundit...

Rama korrigjon lapsusin e Berishës: Nuk është rastësi Sali, mos doje të thoje …

Ti Sali, bashkë me artistin, mikun tim Lulzim e futët detin në govatë dhe firmosët një marrëveshje antikushtetuese që e quhet tradhëti ndaj...

Ndodh edhe kështu, “ABC News” e bën Topallin deputete të Partisë Socialiste (Foto)

Kuvendi mbajti sot seancën plenare të rradhës. Nga podiumi mbajti fjalimin e saj edhe deputetja e “Partisë Socialiste”, Jozefina Topalli. ...

Rama tregon lapsusin: Ministri Cani sa nuk përfondoi në urgjencë

Kryeministri Edi Rama ka treguar për një lapsus të tij lidhur me shpërblimin prej 5 mijë lekësh të akorduar për nxënësit e ekselencës. Ky...

Lajmet e fundit