Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

lajcak

Kryekëshilltari i Luginës së Preshevës: Escobar dhe Lajçak nuk na takuan, shqiptarët u anashkaluan

Kryetari i Këshillit të Shqiptarëve në Lugiinë të Preshevës, Ragmi Mustafi, ka thënë se shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë mbështetur gjithmonë qeverinë e...

Vuçiç bisedime “jo të lehta” me Lajçak dhe Eskobar, por reagon i vendosur: Nuk devijojmë asnjë sekondë

Ka përfunduar takimi mes presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe dy zyrtarëve të lartë të Bashkimit Europian dhe SHBA lidhur me mosmarrëveshjet me Kosovën. Vuçiç por...

Escobar viziton sot Kosovën, takim me presidenten Osmani dhe përfaqësues të opozitës

Përfaqësuesi Special i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do të vizitojë sot Kosovën. Gabriel Escobar vjen në Kosovë pak ditë pas takimit të kryeministri...

11 orë negociata Kosovë-Serbi, Lajçak: Puna vazhdon! Jemi pranë marrëveshjes

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë me dije se pas 11 orësh negociatash, së bashku me...

Lajçak: BE duhet të përshpejtojë procesin e zgjerimit për Ballkanin Perëndimor

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, thotë se nuk ka alternativë...

Vuçiç “zbut tonet” për dialogun, optimist pas takimit me Palmer dhe Lajçak: Besoj në arritjen e kompromisit me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e ka cilësuar si “të mirë” takimin me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe zëvendës Ndihmës...

Lajçak i dërgon letër urimi Albin Kurtit: Dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë pa vonesa, BE e mbështet

Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak i ka shkruar një letër urimi kreut të Vetëvendosjes Albin Kurtit për marrjen e detyrës, atë...

ORËT E FUNDIT/ Liderët e OSBE dalin me një deklaratë të FORTË: Zgjedhjet këtë të diel të jenë paqësore! Po MONITOROJMË! Nxitësit e DHUNËS...

Liderët e OSBE bëjnë thirrje për përmbajtje në Shqipëri duke dënuar njëherazi aktet e dhunës që targetojnë organet përgjegjëse për zhvillimin e zgjedhjeve lokale...

‘S’është në interesin e Shqipërisë mospjesëmarrja në zgjedhje’! Shefi i OSBE i tregon rrugën opozitës! Cakaj: 30 qershori diktat ligjor

Shefi i OSBE, Miroslav Lajçak është shprehur i prerë sot në deklaratën e tij në një konferencë të përbashkët në Tiranë me ministrin e...

S’ka negociata me BE-në, Lajçak: Do presim raportin e ardhshëm të KE-së

Ka përfunduar në Bruksel samite i ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian, ku është diskutuar edhe për çeljen e negociatave për...

Lajmet e fundit