Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

lajcak

Kurti pas takimit me Lajçak: Kosova e pranon planin franko-gjerman, bazë e mirë për ecurinë e negociatave me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti  se  deklaruar se Kosova e pranon propozimin evropian, të njohur si planin franko-gjerman. Pas takimit me Përfaqësuesin Special të Bashkimit...

Escobar dhe Lajçak takim me ambasadorët e NATO-s, diskutojnë për situatën në Kosovë dhe rajon

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialog mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav...

Tensionet në Kosovë, Vuçiç takim me Lajçak dhe Escobar

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një takim me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe çështjeve të tjera rajonale...

Tensionet në Veri, Borrell i shqetësuar dërgon Mirosllav Lajçak në Kosovë

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka konfirmuar se i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë - Serbi, Mirosllav Lajçak, më 14 dhjetor do...

Lajçak nesër në Kosovë, do të takohet me Kurtin

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të vijë për një vizitë në Kosovë. Sipas KlanKosova ai nesër do ta takojë...

Nis takimi me kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Lajçak: Shpresoj të gjejmë sot një zgjidhje për uljen e tensioneve!

I dërguari i Posaçëm i Bashkimt Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë me dije se ka nisur takimi me kryenegociatorët e të...

Vuçiç udhëtim drejt Parisit, takime të rëndësishme me Borrell, Lajçak dhe presidentin Macron

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar se do të udhëtojë drejt Francës, ku do të zhvillojë disa takime me Josep Borrel dhe Miroslav...

Lajçak “kokë më kokë” me Ramën në New York: Një takim shumë i dobishëm me kryeministrin, mirënjohës për njohuritë dhe mbështetjen e tij

Kryeministri Edi Rama në prag të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahet në New York, ka zhvilluar një takim me të...

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për çështjen e dokumenteve hyrje/dalje

Kosova dhe Serbia ka arritur marrëveshje për çështjen e dokumentave për hyrje-dalje, duke i shfuqizuar ato. Këtë e ka bërë të ditur Përfaqësuesi i...

Kryekëshilltari i Luginës së Preshevës: Escobar dhe Lajçak nuk na takuan, shqiptarët u anashkaluan

Kryetari i Këshillit të Shqiptarëve në Lugiinë të Preshevës, Ragmi Mustafi, ka thënë se shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë mbështetur gjithmonë qeverinë e...

Lajmet e fundit