Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Laç

Makina aksidenton kalimtarin, gjen vdekjen 72 vjeçari

Një tjetër aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar ditën e sotme në rrugët e Shqipërisë. 72 vjeçari Hysen Mitku...

Salihi rikthen Skënderbeun në krye të tabelës

Bylisi mposht Laçin dhe fut këta të fundit në vallen e mbijetesës pasi diferenca mes tyre tashmë është vetëm 3 pikë, Bylisi 28...

Kupa e Shqipërise tabu për Skënderbeun, finalja luhet mes Kukësit dhe Laçit

Kukësi kalon në finale të kupës për të tretin vit radhazi pasi ka mundur edhe në ndeshjen e dytë ekipin e Flamurtarit me...

Befason Skënderbeu, mposhtet në shtëpi nga Tërbuni

Flamurtari merr një fitore me mjaft vlera në Laç duke përmbysur avantazhin e vendasve që shënuan në pjesnë e parë me anë të...

Ndocaj lutet në Kishën e Laçit dhe mallkon politikanët që i sollën mjerim shqiptarëve

Deputeti Eduart Ndocaj, është ngjitur në Kishën e Laçit, gjatë pelegrinazhit që zhvillohet çdo vit për 13 të marta rresht. Në pelegrinazhin...

65 vjeçarja tenton të vrasë një person për motive të dobëta, parandalohet nga policia

Policia e Laçit ka njoftuar për parandalimin e një vrasjeje për motive të dobëta duke arrestuar një grua të moshuar. Sipas policisë...

Grabitet një supermarket dhe një karburant në Lezhë nga 5 persona të armatosur

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Lezhë-Laç, në afërsi të kryqëzimit të Shën Kollit, ku 5 persona të maskuar...

Bllokohet autostrada Fushë Krujë-Laç, policia nuk ndërhyn për zhbllokimin e saj

Autostrada Fushë Krujë-Laç është bllokuar pasditen e sotme në të dyja krahët e lëvizjes. Rradhë të gjata automjetesh janë...

Inagurohet zyra e punësimit në Laç, Rama: Zyrat do të shtrihen në gjithë veriun

Gjatë ceremonisë së hapjes të zyrës së punës në qytetin e Laçit, kryeministri Rama u shpreh se zinxhiri i këtyre zyrave do të shtrihet...

Lajmet e fundit