Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

kzaz

Lirimi i KZAZ-ve, përplasje të forta në Shkodër mes policisë dhe përfaqësuesve të PD

Tensione dhe përplajse ka ka pasur ditën e sotme në Shkodër pasi është kërkuar që të lirohet KZAZ numër 2 në këtë qytet pas...

Kolegji Zgjedhor merr vendimin, PD dhe LSI mbeten pa komisionerë në KZAZ

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PD dhe LSI për komisionerët duke lënë kështu në fuqi vendimin e Komisionin Qendror të Zgjdhjeve. ...

Lista e komisionerëve në KZAZ, Kolegji Zgjedhor short për padinë e PD dhe LSI

Kolegji Zgjedhor ka hedhur short për padinë e PD dhe LSI kundër KQZ-së. Trupa gjykuese për këtë padi do të kryesohet nga...

KQZ refuzon komisionerët e PD-LSI për KZAZ, Ivi Kaso: Do denoncojmë tek ndërkombëtaret me EMËR dhe MBIEMËR

Sekretari për çështjet Zgjedhore të PD, Ivi Kaso ka reaguar pas refuzimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për regjistrimin e komisionerëve të Partisë Demokratike...

PD dhe LSI pjesë e KZAZ, reagon ashpër Patozi: Të ndalet urgjentisht! Është përpjekje për të penguar procesin

Pas lajmit se PD dhe LSI kanë çuar anëtarët e tyre në Komisionet Zonale të Administrimit Zgjedhor, ka reaguar ashpër kreu i Bindjes Demokratike,...

PD dhe LSI çojnë ANËTARËT në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë vendosur të çojnë anëtarët në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve. Sekretari i...

Zgjedhjet vendore, konstituohen 10 KZAZ

Komisioni Qendrori Zgjedhjeve bën të ditur se janë konstituar 10 KZAZ në qarqe të ndryshme të vendit. KQZ njofton se nesër...

Zgjedhjet në Kavajë, vetëm PS propozon kandidatë për KZAZ

Data 2 prill (sot) është afati i fundit kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përcaktuar si datë për dorëzimin e propozimeve të partive politike...


Lajmet e fundit