Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
26 °
Sht
26 °
Die
24 °
Hën
25 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

kzaz

Komisionerët, anëtarët dhe vëzhguesit e partive mbushin me plehra VNV në Shkodër, shishe ujë e kafe të hedhura përtokë

Ditën e djeshme në disa shkolla dhe ndërtesa ku bëhen shërbime publike janë zhvilluar votimet, ndërsa sot vijo numërimi. Disa foto nga foto shkolla e...

Tre të PS dhe një nga LSI, PD kallëzon penalisht anëtarët e KZAZ-së në Vorë

Partia Demokratik ka kallëzuar penalisht anëtarët e KZAZ në Vorë, duke thënë se kanë penguar procesin zgjedhor. Bëhet me dije se PD ka kallëzuar penalisht...

Zgjedhjet lokale, LSI dorëzon në KQZ propozimet për anëtarët e KZAZ-ve për 6 bashki (DOKUMENTI)

Lëvizja Socialiste për Integrim dorëzon në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve propozimet për anëtarët e KZAZ-ve për zgjedhjet e pjesshme vendore. Shkresa është firmosur nga...

KQZ ndan anëtarët e partive në KZAZ, 3 i merr PS, 2 PD dhe 1 LSI! I shtati do hidhet me short

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka ndarë sot anëtarët e KZAZ-ve për tre partitë që kanë shumicën dhe do të marrin pjesë në zgjedhjet e...

LSI ankimon në KQZ rezultatin për qarkun e Durrësit, kërkon rinumërim të të gjitha KZAZ-ve

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve rezultatin në qarkun e Durrësit, duke kërkuar rinumërim në të gjitha KZAZ-të e...

Detaje nga aksidenti i rëndë në Poliçan, 28 vjeçarja ishte zv.kryetare e KZAZ-së në zgjedhjet e 25 prillit, para disa vitesh ra në Landfillin...

Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti i rëndë që ndodhi mesditën e sotme në fshatin Vërtop të Poliçanit, ku 28 vjeçarja Anxhela Ibro...

Mbyllet votimi në KZAZ 38 në Tiranë, kryeson PD, ja sa vota mori Basha në zonën ku votoi vetë

Ka përfunduar pak çaste më parë numërimi i të gjitha kutive në KZAZ-në 38 të Tiranës, tek “Shkolla e Kuqe”. Sipas rezultateve në këtë KZAZ,...

Përplasja e dhunshme te “1 Maji”, flet Pampuri: Dy persona hynë me bexhin e KQZ dhe dhunuan vëzhguesin e PD

Kandidatja për deputete e PD-së, Oriola Pampuri ka reaguar pas përplasjes së dhunshme në qendrën e numërimit te shkolla “1 Maji” në lagjen Ali...

Çfarë po ndodh në Elbasan? Forcat Shqiponja hyjnë me urgjencë brenda KZAZ-së, dhjetëra policë rrethojnë zonën

Forca të shumta policie janë vendosur pranë qendrave të numërimit të votave në qytetin e Elbasanit.Ndërkohë në një prej KZAZ-ve, Forcat Shqiponja kanë hyrë...

Fillojnë numërimet e para, komisionerët dërgojnë në KZAZ kutitë me fletët e votimit

Pas mbylljes së procesit të votimit, komisionerët kanë dërguar kutitë me fletët e votimit në KZAZ-të përkatëse, ku edhe ka filluar procesi i numërimit...

Lajmet e fundit