Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Kyriakos Mitsotakis

Mitsotakis mesazh të qartë Erdoganit: Territori grek nuk preket, pretendimet turke janë të pabaza

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ia ka bërë të qartë presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, se territori grek nuk do të preket. Gjatë fjalës së tij...

“I kam marrëdhëniet shumë të mira me Ramën”, Mitsotakis: Ia kam bërë të qartë Shqipërisë, minoriteti grek atje duhet të mbrohet

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis në intervistën që po jep në Panairin Ndërkombëtar të Selanikut, ka folur për Shqipërinë dhe për marrëdhënien me kryeministrin...

Kërcënimet e Erdogan, Mitsotakis i përgjigjet “flakë për flakë” Turqisë: E dini mirë forcën e ushtrisë greke, do merrnit atë që meritoni

“Deklaratat e fundit të zotit Erdogan janë të papranueshme”, kështu i komentoi kryeministri grej Kyriakos Mitsotakis deklaratat e kryeministrit turk në kuadër të intervistës...

“Mund të vijmë papritur një natë”, Mitsotakis i përgjigjet Erdoganit: Greqia s’mund të pranojë kërcënime që vënë në dyshim sovranitetin

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis i dërgoi një mesazh të qartë Turqisë, duke theksuar se është e papranueshme që një vend aleat i NATO-s...

Kryeministri Mitsotakis shpall 15 mijë vende të lira pune për qytetarët mbi 45 vjeç, ja sa do të paguhen

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi ditën e sotme se qeveria e tij po punon për hapjen e 15 mijë vendeve të lira pune për...

Mitsotakis: Greqia mbështet Ballkanin Perëndimor në përpjekjen për t’u anëtarësuar në BE

Kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis është shprehur se Greqia është mbështetëse e Ballkanit Perëndimor në përpjekjen e tyre për t'u anëtarësuar në BE Deklarata e tij...

Presidentja Vjosa Osmani pritet nga kryeministri grek, zbulon për çfarë biseduan  

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur sot në takim nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, në kuadër të Samitit të krerëve të shteteve të...

Mitsotakis: Vendet e Ballkanit të integrohen në BE deri në 2033! Shqipëria dhe Maqedonia të nisin pas dy javësh

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis është shprehur këtë të premte se Bashkimi Evropian duhet të integrojë të gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, në BE, deri...

Rriten tensionet, Mitsotakis i kthehet Erdogan: Çdo cënim sovraniteti do marrë përgjigje të ashpër

Tensionet midis Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë në nivelin më të lartë, që prej deklaratave të fundit të Presidentit  turk Recep Tayip Edogan i cili tha...

Mitsotakis mesazh të qartë Erdogan: E ke gabim nëse mendon që nuk mbroj sovranitetin e vendit tim

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i dërgoi një mesazh të qartë Turqisë dhe presidentit Rexhep Tajip Erdogan, gjatë një bisede që zhvilloi me presidentin e Forumit Ekonomik...

Lajmet e fundit