Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

kuvendi

Meta vizitë pune në Gjermani, takohet me ministrin Muller

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka udhëtuar drejt Gjermanisë ku është takuar me disa politikanë të Bundestagut. Gjatë vizitës së punës, Meta...

Ecuria e Reformës në Drejtësi, Xhafaj: Të angazhuar për një proces gjithëpërfshirës dhe transparent

Pasi të shqyrtohet dhe miratohet në Komisionin e Posaçëm Parlamentar, projekti kushtetues do t’i dërgohet Komisionit të Venecias për tu vënë në dispozicion...

Reforma në Drejtësi, ekspertët e PD-së: Maxhoranca refuzoi analizën e propozimit të Komisionit të Venecias

Ekspertët e Partisë Demorkatike për Reformën në Drejtësi kanë braktisur sot tryezën pasi sipas tyre, maxhoranca nuk ka pranuar të analizojë propozimin e Komisionit...

Eduart Ndocaj bën bilancin e punës si deputet, plan ambicioz për 2016-ën

Deputeti Eduart Ndocaj ka bërë bilancin e punës dy mujore si deputet i Kuvendit të Shqipërië, duke renditur denoncimet dhe mbështetjen e tij për...

Kuvendi mbyll sesionin me ngritjen e komisionit të reformës zgjedhore

Kuvendi mbylli mbrëmjen e së hënës punimet e sesionit parlamentar me ngritjen e komisionit për reformën zgjedhore. Me unanimitet deputetët e të dyja palëve...

Miratohet me 110 vota projektligji për amnistinë, ja kush përfiton

Kuvendi miratoi mbrëmjen e së hënës me 110 vota pro, asnjë kundër dhe 1 abstenim, projektligjin “Për amnistinë” nga i cili përfitojnë rreth 720...

Lajmet e fundit