Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
0.5kmh
0 %
Hën
6 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
12 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

kuvendi

Ngjarjet në Kuvendin e Kosovës, reagon ashpër Topalli: E papranueshme!

Pas zhvillimeve në Kuvendin e Kosovës, deputetja e PD-së, Jozefina Çoba Topalli, ka reaguar ashpër duke thënë se çfarë na ndodhur sot gjatë seancës...

Shpërthen Ahmetaj në Kuvend: “Për kokë të dy gocave të mia jap dorëheqjen në moment!”

Shpërthen Arben Ahmetaj në Kuvend. Në kohën kur Kryeministri Rama e ka emëruar ministrin e ri të Financave, Ahmetaj e ka bërë mëse të...

Rama dhe Meta takohen në Kryesinë e Kuvendit

Kryeministri Edi Rama është takuar mëngjesin e sotëm me kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta. Takimi mes Ramës dhe Metës në ambientet e...

Drafti me ndryshimet kushtetuese, komisioni i Xhafajt mblidhet nesër në 11:00

Vendoset për nesër mbledhja e Komisionit për shqyrtimin e draftit të ndryshimeve kushtetuese. Paradite në orën 11:00 Xhafaj kalon për diskutim...

Zbardhet drafti i ekspertëve të lartë për Reformën në Drejtësi

Drafti i ekspertëve të lartë për Reformën në Drejtësi

Meta vizitë pune në Gjermani, takohet me ministrin Muller

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka udhëtuar drejt Gjermanisë ku është takuar me disa politikanë të Bundestagut. Gjatë vizitës së punës, Meta...

Ecuria e Reformës në Drejtësi, Xhafaj: Të angazhuar për një proces gjithëpërfshirës dhe transparent

Pasi të shqyrtohet dhe miratohet në Komisionin e Posaçëm Parlamentar, projekti kushtetues do t’i dërgohet Komisionit të Venecias për tu vënë në dispozicion...

Reforma në Drejtësi, ekspertët e PD-së: Maxhoranca refuzoi analizën e propozimit të Komisionit të Venecias

Ekspertët e Partisë Demorkatike për Reformën në Drejtësi kanë braktisur sot tryezën pasi sipas tyre, maxhoranca nuk ka pranuar të analizojë propozimin e Komisionit...

Eduart Ndocaj bën bilancin e punës si deputet, plan ambicioz për 2016-ën

Deputeti Eduart Ndocaj ka bërë bilancin e punës dy mujore si deputet i Kuvendit të Shqipërië, duke renditur denoncimet dhe mbështetjen e tij për...

Kuvendi mbyll sesionin me ngritjen e komisionit të reformës zgjedhore

Kuvendi mbylli mbrëmjen e së hënës punimet e sesionit parlamentar me ngritjen e komisionit për reformën zgjedhore. Me unanimitet deputetët e të dyja palëve...


Lajmet e fundit