Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

kuvendi

Kuvendi: Pasojat e bojkotit, produkte minimale ligjore

Po ashtu, të dhënat krahasimore të punës së komisioneve parlamentare tregojnë se bojkoti politik i parlamentit ka krijuar vështirësi të funksionimin e komisioneve...

Opozita në çadër, Meta thërret Parlamentin për ngritjen e Komisioneve të Vetingut

Kuvendi do të mblidhet ditën e hënë për të votuar ngritjen e komisioneve ad-hoc për ligjin e rivlerësimit kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në...

Gafa apo justifikimi që po hedh në erë reformën në drejtësi

Të shumtë janë ata që janë të paqartë më atë që po ndodh në orët e fundit të 20 korrikut lidhur me reformën në...

Meta takohet me Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese të Austrisë, Holzinger

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta priti sot Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese të Austrisë Gerhart Holzinger i shoqëruar prej Ambasadorit të Austrisë në...

Përjashtimi nga Kuvendi, reagon PD: Hakmarrje e Edi Ramës ndaj Sali Berishës

Partia Demokratike ka reaguar sot përmes një komunikate për shtyp lidhur me vendimin për përjashtimin e deputetit Sali Berisha nga aktivitetet e kuvendit për...

25 vjetori i Parlamentit pluralist, Basha: Kuvendi i mbushur me banditë, tutorë dhe narkotrafikantë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një shkrimi në Facebook, shprehet se 25 vjetori i Kuvendit e gjeti tempullin e demokracisë në gjendje...

25-vjetori i Parlamentit pluralist, Meta: Detyra jonë historike reforma në drejtësi

“Konsensusi për çështjet madhore duhet të mbizotërojë mbi çdo interes të ditës”. Kështu ka deklaruar kreu i Kuvendit Ilir Meta gjatë pritjes së organizuar...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf

Fjala