Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

kuvendi

Grupi i Alibeajt depoziton kërkesë në Kuvend: Të deklasifikohen dosjet e ish-Sigurimit, nga viti 1944 deri në 1991

Grupi Parlamentar i PD me kryetar Enkelejd Alibeajn, ka depozituar një kërkesë në Kuvend për ndryshime ligjore në ligjin nr. 8457, datë 11.02.1999 “Për...

Presidenti Begaj nuk humb kohë, pret në zyrë zv.kryeministren Balluku dhe Kryenegociatoren Dhuka

Belinda Balluku, ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, është betuar sot në Presidencë një orë pasi Kuvendi e votoi për postin e ri si Zv.kryeministre....

Kuvendi VOTON ndryshimet në Qeveri: Belinda Balluku zë vendin e Ahmetaj, Majlinda Dhuka bëhet Kryenegociatore

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në një seancë të jashtëzakonshme plenare, për votimin e ministres së Energjitikës Belinda Balluku edhe në postin e...

13 orë maratonë diskutimesh, Kuvendi miraton me shumicë votash Rezolutën për trafikimin e organeve gjatë luftës së Kosovës

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në një seancë maratonë, me 125 vota PRO dhe me asnjë kundër e abstenim, Rezolutën "Mbi pabazueshmërinë e pretendimeve...

“Deti me Greqinë”, në prag të mbarimit të mandatit, Meta i dërgon letër Kuvendit: Rezerva për Kryeministrin dhe Ministrinë e Jashtme, veproni sipas Kushtetutës...

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër zyrtare Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe të gjithë deputetëve, mbi çështjen e hapur të procesit...

Pedofilët do identifikohen dhe emrat do i mbajë Policia, Komisioni i Ligjeve i dërgon Kuvendit projektligjin për “Krimet seksuale”

Komisioni i Ligjeve i ka dërguar deputetëve në seancën e kësaj të enjteje projektligjin "Për Regjistrin e të Dënuarve për Krime Seksuale". Deputetët kanë...

VIDEO/ Vezë dhe letra higjienike drejt Kuvendit, revoltohen protestuesit në Maqedoni pas votimit të propozimit francez

Pak pas miratimit të propozimit francez në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, protestuesit jashtë janë revoltuar së tepërmi. Një grup qytetarësh të cilat po protestonin...

Mes debateve, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut MIRATON me 68 vota pro propozimin francez

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar sot propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, që do t’i hapë rrugën procesit të integrimit...

Kuvendi dëgjon kandidatët për Avokatin e Popullit, një tërhiqet nga gara: Erinda Ballanca kërkon rikonfirmim! Garon dhe këshilltari i Metës

Komisioni i Ligjeve në Kuvend ka nisur këtë të premte seancat dëgjimore për kandidatët që garojnë për postin e Avokatit të Popullit, shkruan newsbomb.al....

Butrinti i kalon për menaxhim Fondacionit Shqiptaro-Amerikan, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës

Parku Kombëtar i Butrintit do të menaxhohet nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan, në kuadër të marrëveshjes së bërë me Qeverinë Shqiptare. Ligji ka kaluar dhe më...


Lajmet e fundit