Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

kuvendi

“Janë kriminelë”, Balla kërkon ndihmën e opozitës: Të merremi me despiunizimin e politikës shqiptare, arritën në majën e piramidës së shtetit!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka mbajtur fjalën e tij gjatë seancës së parë të sesionit të ri parlamentar. Nga foltorja...

Urimi i Alibeajt për sesionin e ri: Puna e mbarë dhe jetë të shkurtër këtij parlamenti!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka mbajtur një fjalë të shkurtër gjatë seancës së parë të sesionit të ri parlamentar,...

Sesioni i ri Parlamentar, presidenti Begaj mesazh deputetëve: Modeli i zyrtarit duhet të jetë ai i llogaridhënies

Me rastin e nisjes së sesionit të ri Parlamentar, presidenti Bajram Begaj i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë me një mesazh. Ai është...

Nis nesër sesioni i ri parlamentar: Nga reforma territoriale te ligji për “spiunët”, çfarë do diskutohet mes tensioneve politike në Kuvend

Ditën e hënë pritet të nisë sesioni i tretë i Legjislaturës së dhjetë të Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët do të mblidhen në orën 18:00 në...

Ilir Meta thirrje Kuvendit: Verifikoni shëndetin mendor të Edi Ramës, i bëni dhe testin e drogës se mund të shkaktojë dëme të mëdha

Kreu i Partisë së Lirisë i ka bërë thirrje sot Kuvendit të Shqipërisë që të nisë procedurat, sipas tij, për të verifikuar shëndetin mendor...

Nga dosjet e ish-sigurimit te mandati i Xhaçkës, Konferenca e Kryetarëve fut në kalendarin e Kuvendit 3 nismat e PD

Kuvendi javën e ardhshme do të nisë punën, ku edhe dhe do të diskutohen dhe miratohen ligje të ndryshme. Konferenca e  Kryetarëve miratoi programin e...

Kuvendi mund ta shkarkojë sot, kryeministri Abazoviç flet para deputetëve malazezë: Që ditën e parë, jeni shqetësuar se unë jam SHQIPTAR

"Që në ditën e parë u ka shqetësuar fakti që jam pjesëtar i një kombi pakicë . Unë jam kryeministër që merr vendime të...

Kuvendi rezolutë SPAK-ut: T’u sekuestrohen pasuritë zyrtarëve të lartë të korruptuar

SPAK-u është një nga fjalët më të përdorura në fjalimet e përditshme të politikanëve në vend. Në një rezolutë të dorëzuar Prokurorisë së Posaçme, Kuvendi...

Shqipëria rezolutë kundër raportit të Dick Martyt, reagon Rusia: Personat të përfshirë në këto krime të ndëshkohen ashpër!

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas miratimit të rezolutës kundër raportit të Dick Martyt në Kuvend. Përmes një postimi në "Twitter", ministrja e...

Grupi i Alibeajt depoziton kërkesë në Kuvend: Të deklasifikohen dosjet e ish-Sigurimit, nga viti 1944 deri në 1991

Grupi Parlamentar i PD me kryetar Enkelejd Alibeajn, ka depozituar një kërkesë në Kuvend për ndryshime ligjore në ligjin nr. 8457, datë 11.02.1999 “Për...


Lajmet e fundit