Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kuvendi

Të rinjtë të “çmendur” pas “Përputhen”, ironizon Murrizi: Në Kuvend të jenë patjetër pjesëmarrësit e këtij emisioni, Çimi “plus 40-80” të bindë Macronin që...

Një video e të rinjve në qytetin e Shkodrës që vraponin pas personazheve të emisionit “Përputhen” është komentuar shumë në rrjetet sociale.Pjesë e këtyre...

Parlamenti dorëzon sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e Metës

Kuvendi i Shqipërisë pritet që ditën e sotme të dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Bëhet me dije se në...

Deklarata e papritur e Metës: Do bashkëpunoj me shumicën dhe opozitën e re, por ky parlament u shkarkua në 25 Prill

Presidenti Ilir Meta thotë se është i gatshëm të bashkëpunojë me qeverinë dhe opozitën e re në shtator të këtij viti. Gjatë një deklarate për...

Cili deputet është shqetësuar nga prania jonë në Komisione?! Kuvendi takim me gazetarët: Sistemi i ri është për komoditetin tuaj, s’ju ndalon kush për...

Kuvendi i Shqipërisë është duke zhvilluar aktualisht një takim me gazetarët që ndjekin Komisionet parlamentare dhe seancat plenare. Kjo, pasi gazetarët janë shprehur kundër...

Juristi evidenton dy probleme: Nëse Gjykata e shkarkon, mund ta bëjnë me çdo president tjetër. Nëse s’e shkarkon, do të sillen të gjithë si...

Juristi i njohur Kreshnik Spahiu ka evidentuar sot dy probleme që mund të ngjasin pas procesit të shkarkimit të Metës nga Kuvendi. Ai tha...

Kuvendi e shkarkoi, por VULËN e vë Kushtetuesja, çfarë parashikon ligji dhe si mund të “shpëtojë” Ilir Meta

Sot në orën 15:00 në Kuvend u miratua me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim, shkarkimi nga detyra i Presidentit të Republikës,...

Petrit Vasili reagon pas shkarkimit të Metës: Pupacët gjithsesi nuk na zhgënjyen, i hodhën votat sipas tagjisë së Edi Ramës

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë ka shkarkuar presidentin Ilir Meta. Ai me ironi shkruan se Kuvendi nuk e ka...

Kuvendi shkarkoi Presidentin Meta, ja kush janë deputetët që nuk ishin në sallë dhe nuk votuan

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi. Deputetët kanë votuar sot pas një seance plenare të...

Për herë të parë në histori! Kuvendi i Shqipërisë shkarkon Presidentin e Republikës Ilir Meta, ja si votuan deputetët

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi. Deputetët kanë votuar sot pas një seance plenare të...

VIDEO: Edi Rama “i paduruar”, voton për shkarkimin e Ilir Metës në mes të Kuvendit, refuzon dhomën e fshehtë dhe largohet menjëherë nga salla

Kryeministri Edi Rama pas fjalimit të shkurtër që ka mbajtur në Kuvend sot, ku ka kërkuar që deputetët të votojnë “pro” shkarkimit të Ilir...

Lajmet e fundit