Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

kuvendi i shqiperise

“BOLL MË!” Edi Paloka thirrje shqiptarëve: Ngrihuni luftoni për vete dhe fëmijët tuaj, mos e bëni për karriget tona

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka, në fjalën e tij të mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë, u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë...

Opozita po zhvillonte mbledhjen e Grupit Parlamentar, mazhoranca futet në sallë dhe i ndërpret, Salianji kërkon që PS të lirojë sallën

Deputetët e Partisë Socialiste kanë ndërprerë mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, të cilët ishin mbledhur në sallën e Kuvendit. Kjo ka sjellë në...

Nën drejtimin e Lindita Nikollës, mblidhet sot Kuvendi për zgjedhjen e organeve drejtuese (RENDI I DITËS)

Ditën e sotme në orën 17:00 do të mblidhet seanca e radhës plenare. Në drejtimin e saj do të jetë Lindita Nikolla, e cila...

Lindita Nikolla zgjidhet Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë, “rrjedhje votash” nga opozita, Basha nuk arrin t’i bindë të gjithë deputetët të grisin fletën e...

Lindita Nikolla është zgjedhur kryetarja e re e Kuvendit të Shqipërisë me 79 vota pro dhe 4 kundër. Në votimin e sotëm morën pjesë 137...

Ambasadorët BOJKOTOJNË Kuvendin e ri, asnjë diplomat i huaj nuk është i pranishëm në seancën e parë plenare

Ditën e sotme ka nisur punimet Kuvendi i ri i Shqipërisë, ku vetëm disa minuta më parë janë betuar 140 deputetët e rinj të...

Betohen 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, Berisha merr mandatin zyrtarisht dhe largohet i vetëm

Pas verifikimit të mandateve, janë betuar në Kuvendin e Shqipërisë 140 deputetët e rinj në seancën plenare të orës 17:00, të drejtuar nga deputetja...

Artan Fuga “thumbon” seancën e fundit: Theu qafën Kuvendi i turpit! Prodhoi ligjet më idiote në botë!

Akademiku Artan Fuga ka komentuar seancën e fundit plenare për këtë sezon që Kuvendi zhvilloi këtë të mërkurë. Përmes një postimi në Facebook, Fuga ironzon...

EMRAT/ Kuvendi miraton në seancën e fundit dy anëtaret zëvendësuese për KPK-në dhe Komisionerin Publik

Në seancën e fundit plenare Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projektvendimin për zgjehdjen e dy anëtareve zëvendësuese për Komisionin e Pavarur të Kualifikimit dhe...

Organizatat e Shoqërisë Civile dalin kundër projektligjit të miratuar nga Kuvendi: Hap pas në rrugën drejt demokratizimit të Shqipërisë

Në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë u miratua projektligji “Për regjistrimin e Organizatave Jofitiprurëse”, por ky ligj ka marrë kundërshtime të shumta...

Rifillon seanca për “30 qershorin” në Kushtetuese, Kuvendi: Paditësi nuk gëzon legjitimitet

Në Gjykatën Kushtetuese ka rifilluar seanca gjyqësore për zgjedhjet e “30 qershorit”. Shoqata e Bashkive e drejtuar nga Voltana Ademi ka bërë padi dhe kërkon...

Lajmet e fundit