Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

kuvendi i kosoves

Zgjedhjet e parakohshme, shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancen e fundit plenare, në të cilën do të shqyrtohet propozimi i grupit të deputetëve, për shpërndarjen...

Kuvendi i Kosovës miraton ligjin për ndalimin e lojrave të fatit

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë projektigjin që ndalon funksionimin e aktivitetit të lojërave të fatit për 10 vjetët e ardhshme...

Qeveria Haradinaj, Lista Serbe gati të votojë rrëzimin e saj në Kuvend

Deputeti i partisë Lista Serbe në parlamentin e Kosovës, Igor Simiç, u shpreh se partia e minoritetit serb në Kuvend, është e gatshme të...

Ditë e madhe, Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohen tri projektligjet për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në...

Kuvendi i Kosovës sot seancë të jashtëzakonshme

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka caktuar edhe një seancë të jashtëzakonshme sot.   Seanca është thirrur sipas kërkesës së Qeverisë...

Kuvendi i Kosovës voton rezolutën për unifikimin doganor me Shqipërinë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro rezolutës për unifikim të pikave doganore mes dy republikave, atë të Kosovës dhe Shqipërisë. ...

Ndahet nga jeta ish-deputeti i Kuvendit, asnjë koleg i pranishëm në varrim

Ditën e djeshme një lajm i keq ka ardhur nga fusha e politikës kosovare, ku ish-deputeti i Kuvendit, Kujtim Paçaku u nda nga jeta...

Shtyhet seanca për zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit në Kosovë

Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Nismës, Aleancës Kosova e Re si dhe pakicat nuk janë paraqitur për të...

Kuvendi i Kosovës merr vendim të rëndësishëm për Ramush Haradinajn dhe dialogun me Serbinë

Tekstin e rezolutës e ka lexuar shefi i GP të AAK-së Pal Lekaj, ndërsa shefi i deputetëve të VV-së Glauk  Konjufca  tha se...

Lajmet e fundit