Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

kuvendi i kosoves

110 vjetori i Pavarësisë, mbahet sot në Tiranë mbledhja e dy kuvendeve Shqipëri-Kosovë (AGJENDA)

Në Kuvendin e Shqipërisë sot do të mbahet mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë. Mbledhja e parë e dy Kuvendeve...

E pazakontë në Kuvendin e Kosovës, deputeti ‘i bën serum’ Kurtit: Nuk qëndron dot në këmbë!

Një situatë e pazakontë është shënuar në Kuvendin e Kosovës, ku një deputet nga radhët e Partisë Demokratike i ka shkuar me serum në...

Deputetja shqiptare tërhiqet nga posti: Më duhet të vazhdoj trajtimet mjekësore në SHBA

Vasfije Krasniqi-Goodman ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetes së Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Përmes një shkrimi në...

Protesta e veteranëve të UÇK, dyshohet për një mjet shpërthyes pas godinës së Kuvendit të Kosovës

Një mjet shpërthyes është dëgjuar pas godinës së Kuvendit, të Kosovës. Mediet kosovare raportojnë se mjeti shpërthyes dyshohet të jetë hedhur nga protestuesit.Ende nuk dihet...

“Zhgënjyese”, BE reagon pasi  Kuvendi i Kosovës nuk miratoi Kodin e Ri Civil: Legjislacioni i rëndësishëm s’duhet të presë

Kreu i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ka reaguar pasi dështoi votimi i Kodit Civil në Kuvendin e Kosovës. Szunyog përgëzoi deputetët për...

“Është në gjumë, nën efektin e terapisë”, mikesha zbulon gjendjen shëndetësore të Adriana Matoshit

Artistja dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, pas ndërhyrjes kirurgjikale në tru, fatmirësisht ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Një prej mikeshave të...

Adriana Matoshit i rikthehet tumori, opozita dhe pozita e Kuvendit të Kosovës bëhen bashkë: Zoti qoftë me ty!

Aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi, ditën e sotme tregoi se i është rikthyer tumori në tru, për të cilin ishte operuar nëntë vite më...

Ruçi uron kryeparlamentarin e ri të Kosovës: I dashur Glauk kam besim në drejtimin tuaj

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka uruar Kryetarin e ri të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën i cili u zgjodh sot në seancën konstituive të legjislaturës...

Formimi i qeverisë/ Kuvendi i Kosovës jep paralajmërimin e fundit, ja data dhe ora kur do të mbahet seanca konstituive

Sipas caktimit edhe nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës së Legjislaturës së VII-të do të mbahet...

Gjendet i pajetë i afërmi i deputetes shqiptare

I afërmi i deputetes shqiptare në Kuvendin e Kosovës është gjetur i pajetë. Bëhet fjalë për Musli Krasniqin, kushëriri i deputetes...


Lajmet e fundit