Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Kuvend

Basha në Kuvend: Rama duhet të kishte punë me drejtësinë! Shqipëria si Zambia dhe ju i bini gjoksit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur sot fjalën e tij në Kuvend, duke lëshuar një sërë akuzash ndaj qeverisë së kryeministrit Edi...

Rama shkon në Kuvend për të dëgjuar Bashën dhe jep lajmin e rëndësishëm: Do largohem nga Shqipëria për shumë ditë (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama është kthyer në seancën e sotme plenare, pas kushtit të opozitës për të mos vijuar me debatet, për sa kohë kreu...

U tha se do të vinte në orën 17:00, Rama mbërrin me vonesë në Kuvend

Kryeministri Edi Rama mbërrin në Kuvend. Ai ka shkuar 60 minuta me vonesë që nga lajmërimi i fundit i kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Përfaqësues...

“Një Shqipëri e fortë me shtet të fortë”, Ahmetaj: Kemi pësuar rritje ekonomike duke thyer kështu parashikimet e institucioneve kombëtare

Zëvëndës kryeministri, Arben Ahmetaj gjatë fjalës së tij në seancën plenare ka bërë me dije se Shqipëria ka pësuar një rritje ekonomike prej 8%,...

Mesila Doda merr fjalën në Parlament, kërkon 30 minuta pushim!

Deputetja Mesila Doda ka kërkuar 30 minuta pushim, derisa kryeministri Edi Rama të jetë i pranishëm gjatë seancës së sotme plenare. Doda ka thënë se...

Tensione në Kuvend! Garda bllokon Alibeajn, ndërhyn Ahmetaj: Djema, largohuni se nuk zihemi me grushte

Debate në seancën e sotme plenare, për shkak të mungesës së kryeministrit Edi Rama. Partia Demokratike ka kërkuar lirimin e sallës, për të realizuar mbledhjen...

Deputetet plot sharm dhe elegancë para Kuvendit, Kryemadhi me “look” të ri edhe në këtë seancë (FOTO)

Paraditen e sotme nisi seanca e dytë plenare, ku u prezantua programi i qeverisë “Rama 3”.  Edhe në këtë seancë tërhoqën vëmendjen me look-un...

Kushi: Po bashkëpunojmë më universitete më të mira në botë për përmirësimin e arsimit të lartë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka thënë se për të përmirësuar cilësinë e Arsimit të Lartë po bashkëpunohet me universitetet e huaja më prestigjioze...

Çuçi: SHÇBA-në do e transformojmë në një strukturë të mbikëqyrjes policore! Struktura e krimit ekonomik do të rishikohet nën asistencën gjermane

Ministri i Brendshëm  Bledi Çuçi nga foltorja e Kuvendit ditën e sotme shpalosi objektivat kryesore të dikasterit që ai drejton për 4 vitet në...

Rama prezanton programin e qeverisë, Basha flet në telefon gjatë seancës në Parlament

Kryeministri Edi Rama prej disa minutash po mban fjalën në parlament, ku po prezanton programin e qeverisë për mandatin e tretë. E teksa ai prezanton...

Lajmet e fundit