Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

Kuvend

Namik Dokle nxjerr poezinë e shkruan në Kuvend, në ’97: Ia dhashë Fatos Nanos kur u miratua Qeveria, qeshi

Socialisti Namik Dokle, i tërhequr tashmë nga politika aktive, publikon një poezi të cilën thotë se e ka shkruar në vitin 1997, kur në...

Basha kujton masakrën e Srebenicës: PD do të paraqesë në Kuvend rezolutë për të dënuar genocidin serb në Kosovë

Kryetari i Patrisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebenicës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i selisë blu është shprehur...

Mori një sy gjumë në mes të seancës plenare, reagon deputetja shqiptare, fajëson opozitën: Kanë kohë që më shantazhojnë…

Aktorja dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi është fotografuar sot duke "fjetur" gjatë seancës plenare në Kuvendin e Kosovës. Kjo foto menjëherë u publikua në...

Dita e fundit në Kuvend, Jenishehri tregon dy pengjet e mëdha: Nuk pranuat ligjin për detektivin privat, refuzuat qindra miliona euro nga OKB

Seanca e sotme plenare ishte e fundit për shumë deputetë, të cilët nuk do të jenë më në Kuvend në shtator e tutje, në...

Spartak Braho për herë të fundit në Kuvend: S’kam asnjë peng, kisha detyrim të largoja Berishën dhe ja arrita! Politika tani do ecë në...

Politikani Spartak Braho, është një nga deputetët që nuk do të jenë më pjesë e politikës aktive. Sot, ai është pyetur nga gazetarët jashtë...

Arrestimi i Fatos Tushes nga SPAK, Balla: Reforma në Drejtësi është proces i pakthyeshëm, po shohim rezultate

Socialisti Taulant Balla, ka komentuar operacionet e fundit të SPAK duke thënë se Reforma në Drejtësi është një proces i pakthyeshëm. Dje, nga kjo...

Seanca e fundit plenare! Përqafime të ngrohta, lule e ëmbëlsira pas fjalimeve në sallën e Parlamentit

Sot është mbajtur seanca e fundit parlamentare për këtë legjislaturë, ku deputetë të opozitës dhe të mazhorancës që nuk arritën të merrnin mandatin e...

Kreu i Ballit Kombëtar flet në Kuvend, socialisti Arben Pëllumbi e ndërpret, Alimadhi nervozohet: Kafshoje çik gojën kafshoje, kush je ti ore?! (VIDEO)

Kreu i Partisë Balli Kombëtar Shqiptar, Adriatik Alimadhi ka mbajtur sot fjalën e fundit në Kuvend. Teksa ai tregonte “histori” nga e kaluara, socialisti...

Murrizi përshëndet SPAK për arrestimet në Lushnjë dhe bën thirrje: Gërmoni më shumë, ju garantoj se nëse shihni më mirë…

Deputeti Mylsim Murrizi ka përshëndetur SPAK për arrestimet e fundit në Lushnjë, teksa është shprehur se duhet të “gërmojnë" edhe më shumë. Ai është shprehur...

Hera e fundit si deputet në Kuvend, Selami Jenishehri: Do jem në shtator në Parlament, do të përsëriten zgjedhjet

Deputeti Selami Jenishehri i është drejtuar Kuvendin në këtë seancë të fundit që po mbahet, por edhe për herë të fundit si deputet, pasi...

Lajmet e fundit