Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

kushtetuta

Meta citon Kushtetutën për referendumet: Çdo gjë për t’ia dhënë fjalën sovranit…

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaron se referendumi është një e drejtë kushtetuese që populli e vendosi vetë me referendum në 1998. Ai...

FRD bën sot 10 vite nga themelimi, Sali Shehu: Të krijojmë një Kushtetutë të re

Kryetari i Frymës se Re Demokratike (FRD), Sali Shehu bëri thirrje ditën e sotme për krijimin e një Kushtetute të re.   Në fjalën e...

Presidenti Meta: Nuk ka Zot që më ndal për të reaguar kundër padrejtësive dhe shkeljeve të Kushtetutës

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale shprehet se nuk ka Zot që e ndalon të reagojë kundër padrejjtësive dhe shkeljeve të...

“I zgjatën mandatin atyre që bëjnë pushime në hotelet e trafikantëve”, gazetari kundër vendimit të Kuvendit: Mos u ankoni pastaj për selektime në vendimarrje

Ditën e sotme mazhoranca dhe opozita bashkuan votat, ku 118 deputetë votuan pro zgjatjes së mandatit për organet e Vettingut deri në vitin 2024. Në...

Alket Hyseni: Ilir Meta e ka shkelur Kushtetutën me të dyja këmbët, ju tregoj faktet që kemi mbledhur

Kryetari i Komisionit Hetimor të ngritur nga Parlamenti për shkarkimin e Presidentit Meta, Alket Hyseni, është shprehur mbrëmjen e sotme se Meta e ka...

Meta bën deklaratën e fortë: Nuk pyes për mafien ndërkombëtare, ata i kanë në telefon mesazhet e mia. Dvorani do shkojë në burg! (ARSYEJA)

Presidenti i Republikës Ilir Meta tha sot në emisionin “Log” se për të nuk ka shumë rëndësi se kush i fiton zgjedhjet, mjafton të...

Meta publikon shprehjen e tij: Mbi Kushtetutën është vetëm populli, ky sistem oligark kërkon të kthejë shqiptarët në qenie pa vlerë

Presidenti Ilir Meta ka postuar një shprehje në rrjetet sociale, në të cilën shkruhet se mbi Kushtetutën është vetëm populli. Sipas...

‘Morëm më të keqen e Komunizmit dhe po shpikim më të keqen e Demokracisë’, Bujar Kapexhiu flet para protestuesve: Mallkuar qofshin ata që shpikën...

Regjisori dhe skenaristi Bujar Kapexhiu ka folur para protestuesve në tubimin e organizuar nga Presidenti Meta për mbrojtjen e Kushtetutës. Kapexhiu...

Çështja e emërimit të Xhaferllarit në Kushtetuese, Komisioni i Venecias pranon kërkesën e mazhorancës

Mazhoranca ka dërguar për interpretim në komisionin e Venecias dekretin e presidentit për emërimin e Marsida Xhaferllarit në Gjykatën Kushtetuese. Në...

Presidenti Meta tregon ç’do ndodhë në 8 Dhjetor: Fillon një epokë e re! S’mund të vazhdohet më kështu

Presidenti Ilir Meta fton qytetarët shqiptarë të bëhen pjesë e mitingut të 8 Dhjetorit, pavarësisht bindjeve të tyre politike. I pyetur...

Lajmet e fundit