Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

kushtet

Panelet diellore në shtëpi, hapat dhe kushtet që duhet të plotësojnë abonentët familjarë, shteti garanton 70% të vlerës

Qeveria njoftoi në fillim të këtij muaji se kishte përzgjedhur shtatë kompani, që do të përfshihen në programin e saj për rritjen e eficiencës...

Këshilli lehtëson masat për udhëtimet në Europë, ja çfarë kushtesh duhet të plotësoni

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Këshilli ka përditësuar rekomandimin për heqjen e masave kufizuese për udhëtimet jo-thelbësore drejt Bashkimit Evropian....

Nga vaksinimi te karantina, TIA njoftim të rëndësishëm: Tre kushtet për udhëtarët që duan të hyjnë në aeroportin “Nënë Tereza”

Aeroporti “Nënë Tereza” ka publikuar masat që duhet të kenë parasysh udhëtarët që dëshirojnë të mbërrijnë në Shqipëri përmes Rinasit. TIA u bën me dije...

Lajm i mirë për familjarët e të dënuarëve, rikthehen vizitat në burgje; Ja KUSHTET dhe DATA

Ministrja Etilda Gjonaj, ka lajmëruar paraditen e sotme se prej datës 14 qershor do të rifillojnë vizitat në burgje, shkruan newsbomb.al. Gjatë një takimi...

“Akuzon europianët se po përçajnë Ballkanin”, Vasili ironizon Ramën: Ka të drejtë për antarësimin në BE, ka plotësuar 16 kushte antieuropiane

Nënkryetari Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas intervistës së dhënë nga kryeministri Edi Rama për “Bild”. Rama në intervistë tha se krerët...

Pas dy orësh në kryeministri, Manastirliu bën ‘pakt’ me mjekët: Javën tjetër nisin tryezat e diskutimeve për të adresuar kërkesat

Ka përfunduar pas dy orësh takimi i ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me 4 mjekët të cilët i parashtruan një listë me kërkesa, për...

Zbardhet drafti i KE-së,13 kushte që duhen plotësuar për hapjen e negociatave

Këshilli Europian ka mbështetur Shqipërinë për hapjen e negociatavë për anëtarësim, por duhet plotësohen 13 kushte. Këshilli rekomandon që në mbledhjen...

3 milionë euro vetëm për emrin e stadiumit të ri, FSHF-ja zbulon KUSHTET që duhen plotësuar

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një njoftim zyrtar ku bën me dije se kërkohet një sponsor për stadiumin e ri kombëtarr. ...

Liberalizimi i vizave, Haradinaj: Taksa nuk pengon procesin, kushtet janë përmbushur

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se taksa ndaj mallrave serbe nuk paraqet problem në lidhje me liberalizimin e vizave për Kosovën. ...

Kushtet për liberalizimin e vizave, Thaçi: Nuk pranojmë kritere të tjera

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret dhe nuk pranon kushte të reja për liberalizimin e vizave,...


Lajmet e fundit