Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
39 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

kushtet e be

Mos-hapja e negociatave, kryenegociatori Mazi: BE s’ka kundërshtime për ne, i kemi plotësuar kushtet

Kryenegociatori i Shqipërisë për negociatat me BE-në, Zef Mazi i ftuar në studion e “Log” u shpreh se kushtet u plotësuan dhe vendet e...

Soreca optimist për hapjen e negociatave me BE-në: Kushtet janë përmbushur, ka ardhur koha për ta bërë këtë hap

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, është shprehur se Shqipëria i ka plotësuar kushtet dhe është e gatshme për hapjen e negociatave...

Sa kushte ka përmbushur Shqipëria? Ambasadori Soreca-qeverisë: Edhe pesë muaj kohë

Në qershor të vitit të kaluar Shqipëria dështoi të çelë negociatat për anëtarësim në Bashkimin Europian. Qeveria shqiptare nuk e quajti...

Lajmet e fundit