Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Kurti

‘Dorëzohet’ Kurti, propozon heqjen e taksës 100% me Serbinë (DOKUMENTI)

Albin Kurti duket se është "dorëzuar" para presionit ndërkombëtar dhe të aleatit qeverisës LDK-së, duke propozuar heqjen e taksës 100% me Serbinë dhe Bosnje...

Negociatat Kosovë – Serbi, Kurti takon nesër këshilltarët e Macron dhe Merkel

Kryeministri Albin Kurti do të takohet nesër me këshilltarët e Presidentit francez Emmanuel Macron dhe Kancelares gjermane Angela Merkel. Takimi do...

Dialogu me Serbinë, Pacolli thirrje Kurtit dhe Thaçit: Uluni e bisedoni! S’duhet ta lejojmë presionin mbi Kosovën

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka vendosur ti japë disa sugjerime palëve politike të Kosovës në kushtet kur Gjykata Kushtetuese ka anuluar ligjin për...

Vuçiç reagon pas shkrimit të Kurtit: Nuk themi faleminderit edhe po e hoqët taksën

Presidenti Serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas shkrimit të Albin Kurtit në median gjermane FAZ. Kryeministri kosovar ka dërguar një mesazh...

Presioni ndërkombëtar për taksën, Kurti dhe Mustafa takim të fshehtë

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i LDK, Isa Mustaf, së bashku me kryeparlamentaren Vjosa Osmani, janë takuar për të diskutuar mbi taksën e hequr...

‘Barrierat me Shqipërinë tejkalojnë dallimet tona në dialekt’, Kurti: Ka anomali të shumta në marrëdhëniet tona

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur për marrëdhëniet e Kosovës me SHqipërinë, duke u shprehur se marrëdhënia midis dy shteteve karakterizohet nga anomali...

Heqja me kusht e taksës, Vuçiç nga Uashingtoni: S’e kam problem të takoj Thaçin dhe Kurtin, por s’do flitet për statusin e Kosovës

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç në një vizitë zyrtare në Uashington ka ripërsëritur qëndrimin e tij për heqjen graduale të taksës 100% ndaj eksporteve të...

Bashkimi Europian mirëpret heqjen e taksës nga Albin Kurti

Bashkimi Europian ka mirëpritur vendimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti për heqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Peter Stano,...

Kurti hoqi taksën me Serbinë, reagon LDK: Nuk është konsultuar me ne

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti, i cili është pjesë e LDK-së, ka reaguar pas deklaratës së Kurtit se taksa 100% me Serbinë...

Albin Kurti heq me kusht taksën ndaj mallrave serbe

Kryeministri Albin Kurti ka hequr për një periudhë të caktuar taksën 100% ndaj mallrave serbe. Në një deklaratë për media, Kurti...

Lajmet e fundit