Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Kurti

Në prani të Merkel e Macron, Vuçiç flet pas takimit me Kurtin: Serbia s’bëhet anëtare e BE, pa zgjidhur problemet me Kosovën

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti në Brdo të Sllovenisë ku u mbajt samiti i BE...

Albin Kurti ZYRTARISHT kryeministër, Hoti i dorëzon detyrën

Albin Kurti ka pranuar zyrtarisht detyrën  e kryeministrit të Kosovës. Ka qenë ish-kryeminsitri Avdullah Hoti, i cili ia ka dorëzuar postin Kurtit me ceremoni shtetërore...

Albin Kurti: Shqiptarët do të jenë vetëm konsumatorë në “Jugosllavinë e katërt”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shprehur sërish kundërshti për krijimin e minishengenit ballkanit, duke thënë se shqiptarët e Kosovës dhe Shqipërisë në...

Thaçi i shkruan Kurtit për herë të katërt: Dërgo pa humbur kohë emrin e mandatarit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i ka dërguar letrën e katërt kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit, duke i thënë ta dërgojë emrin...

Pas 3 LETRAVE të Thaçit, Kurti i kthen përgjigje pa emër të pasardhësit: Zgjedhje pas pandemisë! (LETRA E PLOTE)

Pasi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar për të tretën herë kryeministrit në detyrë Albin Kurti, në cilësinë e shefit të Lëvizjes...

‘Disa politikanë duan gjakderdhje për të rikthyer idenë e shkëmbimit territorial’, Kurti thumbon edhe Thaçin: Kur dhelprës i digjet bishti, thotë se po digjet...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me anë të një video-mesazhi, duke folur për gjendjen në veri...

Haradinaj ‘thumbon’ qeverinë: Keni bërë testin për koronavirus pa pasur simptoma, keni zënë vendin e qytetarëve

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një interviste në ‘Frontal’, ka thënë se qeveritarët u kanë zënë vendin qytetarëve duke bërë testin e koronavirusit...

Grenell: Kurti më pa në sy dhe më tha se do ta heqë taksën

Emisari  i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi, Richard Grenell, në një intervistë për emisionin 'Pressing' të T7 ka zbuluar detaje të bisedave me...

Kurti nis ‘hakmarrjen’, shkarkon zëvendëskryeministrin e LDK Avdullah Hoti

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra zëvendëskryeministrin e parë Avdullah Hoti, pjesë e LDK-së. Ky shkarkim ka ardhur...

Kurti vendosi kufizimin e lëvizjes, Haradinaj dhe Thaçi dalin kundër vendimit të Kryeministrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vendosur që të kufizojë lëvizjen e qytetarëve, në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit. ...

Lajmet e fundit