Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Kurti

Kurti e fajësoi, reagon Josep Borell: Nuk është e vërtetë që kemi hequr dorë nga propozimi

Shefi i diplomacisë europiane, Josep Borrell, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti, i cili tha se BE ka hequr dorë nga...

Kurti flet nga Parisi: S’pranojmë Asociacion mbi baza etnike, bie në kundërshtim me Kushtetutën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka theksuar srish kundërshtinë e tij për kërkesën e vazhdueshme të Serbisë dhe atë të ndërkombëtarëve për themelimin e...

Situata në veri, Kurti për deklaratat e Vuçiç: S’bëhet fjalë për targat, por për kundërshtimin e nismës franko-gjermane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë këtë të hëën në një konferencë për mediat, pas situatës së krijuar në veri të vendit. Gjatë fjalës...

Rama i mbylli sytë Kurtit, Vetëvendosja reagon me gojën e kandidatit të saj në Tiranë: Ata që të prekin vend e pa vend, duan...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Bojken Abazi, ka reaguar për “lojën” e kryeministrit Edi Rama me homologun kosovar, Albin Kurti gjatë...

Rama i mbylli sytë Kurtit në Berlin, Paloka: Karafil, as ndërkombëtarët nuk zbaviten më me ty

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ironizon “lojën” e kryeministrit Edi Rama me homologun kosovar, Albin Kurti gjatë kongresit të partive...

Nesër kryeministrja serbe vizitë në Kosovë, Kurti: Të mos japë deklarata përçarëse që sjellin destabilizim

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar sërish në lidhje me vizitën që kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, do të bëjë nesër në Kosovë. Në një konferencë...

Kurti thirrje qytetarëve: Është mirë të kursejmë, është patriotizëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, deklaroi se Kosova është ndër vendet me shifrat më të...

Përfundon pas 5 orësh raundi i dytë i takimit Kurti-Vuçiç

Ka përfunduar pas gati pesë orësh takimi midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, atij të Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe përfaqësuesve të lartë të Bashkimit...

Shefi i NATO-s, Stoltenberg kërkon takim “kokë më kokë” me Vuçiç dhe Kurtin në Bruksel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pret të mërkurën në Bruksel liderët e Kosovës dhe Serbisë, në kohën kur zyrtarët nga këto dy...

Albin Kurti pret në takim djalin e George Soros, ja për çfarë diskutoi me Alex

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim përfaqësuesit e Fondacionit për Shoqëri të Hapur (OSF), zëvendëskryetarin Alexander Soros, drejtoren ekzekutive të...


Lajmet e fundit