Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

kuriozitete

Shpikja gjeniale – Flini të qetë me krevatin që ju mbron nga tërmetet (Video)

Në internet janë publikuar disa video që tregojnë vrsionin e krevatit anti-tërmet, por duket se një kompani e ka marrë seriozisht dhe ka nisur...

Ky “tunel” u bë shkak për një aksident rrugor (Foto)

Çfarë ndodh kur dikush pikturon një tunel në murin poshtë një ure? Sado qesharake mund të duket, dikush ka menduar të kalojë përmes dhe...

Facebook do ju detyrojë të shkarkoni një aplikacion të ri vetëm për fotot

Rreth një vit më parë, Facebook publikoi aplikacionin “Messenger” që i detyronte të gjithë përdoruesit ta shkarkonin atë në mënyrë që të aksesonin mesazhet...

Si të shpëtoni përgjithmonë nga avulli në xhamat e makinës me këtë marifet të thjeshtë

Një nga problemet më të mëdha të drejtuesve të automjeteve gjatë dimrit është veshja e xhamave me avull çka e vështirëson ndjeshëm drejtimin e...

Ky është shteti më i mirë në botë për të jetuar

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI) në Kombet e Bashkuara ka publikuar raportin vjetor pas matjeve në 188 shtete të ndryshme të cilësisë së jetesës....

Dy djem zbulojnë diçka të çuditshme në një liqen të ngrirë (Video)

Një video e postuar në Youtube tregon një rreth të mistershëm të formuar në një liqen të ngrirë në Utah të SHBA-ve. ...

A është ky emri më i çuditshëm në botë?

Gruaja nga Bogota e Kolumbisë që më parë quhej “Ladyzunga Cyborg”, ka fituar betejën dy vjeçare për të ndryshuar emrin e saj. Ajo sot...

Lajmet e fundit