Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

kuriozitete

Dyshonte për tumor, mjekët nxjerrin nga goja e 7-vjeçarit 526 dhëmbë

Një djali 7 vjeçar ankohej se i dhimbnin nofullat. Kur shkoi tek dentisti zbuloi se kishte 526 dhëmbë brenda në gojë. ...

Në burg për 22 vite, amerikani fiton lirinë dhe pafajësinë

Një 44-vjeçar amerikan fitoi lirinë pas 22 viteve burg për një vrasje që ai nuk e kishte kryer. John Miller u...

Qyteti i përmbytur, gazetari rrezikon jetën për të raportuar nga vendngjarja (Video)

Një gazetar pakistanez është vlerësuar për punën e tij pasi ka vendosur të rrezikojë jetën duke raportuar i zhytur në ujërat e qytetit të...

Shqiptari gjen këmbën e tij të prerë në paketën e cigareve, lajmi bën xhiron e botës

Një 60 vjeçar shqiptar është habitur kur pa se këmba e tij e prerë ishte përdorur si foto sensibilizuese në një paketë cigaresh pa...

Burgjet në SHBA po ndalojnë leximin e kësaj kategorie librash, arsyeja

Departamenti i Burgjeve në shtetin e Oregonit në SHBA ka vendosur t’i ndalojë të burgosurve leximin e një sërë librash rreth teknologjisë dhe programimit,...

Zbulohet peshku gjigant, mund të vrasë një njeri me vetëm një kafshim

Peshku gjigant që peshon 50 kile është zbulimi i fundit i një eksperti kafshësh në lumin qendror të Kongos. Sipas banorëve...

Deputeti shqiptar pi 50 kafe ne ditë, 10 i pi vetëm në mëngjes (VIDEO)

Deputeti i AAK-së në Kosovë, Bekë Berisha thotë se e nis ditën duke pirë minimalisht 10 kafe espresso. Gjatë një interviste...

Nuk ndodh vetëm në filma, dy të rinjtë mbijetojnë në xhungël për 21 ditë

A mundet dikush të mbijetojë për 3 javë në xhungël pa asnjë mjetë modern? Këtë pergjigje e kanë dhënë pikërisht dy...

Piloti tenton të vrasë gruan duke e përplasur me avion

Një pilot besohet se ka tentuar të vrasë gruan e tij duke përplasur avionin në shtëpinë ku ajo ndodhej. Ngjarja e...

Lajmet e fundit