Tirana
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
54 %
4.6kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 14 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Kurdistani

Ushtria turke bëhet gati të sulmojë militantët kurd

Vazhdojnë të jenë të acaruara marrdhëniet mes Turqisë dhe ushtarëve kur në lindje të vendit. Ushtarët kurd deri më tani ishin mbështetur nga...

Kurdët fitojnë betejën me ISIS, çlirojnë provincën e pasur me naftë

Forcat kryesore kurde në siri njoftuan sot përfundimin e betejës së tyre kundër grupit Shteti Islamik (ISIS) në provincën e Deir Ezzor, duke garantuar...

Drejt krijimit shteti më i ri në botë, zbuloni vendndodhjen e tij

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu shprehu mbështetje për krijimin e një shteti autonom kurd në Lindjen e Mesme, duke ofruar mbështetje për referendumin, ndërsa aleatët...

Lajmet e fundit