Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

kurdet

Del VIDEO e vrasjes së tre emigrantëve në Paris, i moshuari vepron qetësisht me pistoletë në dorë

Mediat kanë publikuar pamjet brenda një berberane në Paris, ku tre persona u vranë nga një pensionist, i cili hyri në ambient qetësisht dhe...

Gomonia me migrantët kurdë në Itali, reagon Policia e Shtetit: Mjeti lundrues nuk është nisur nga Shqipëria

Pas lajmeve se një gomone me 33 migrantë kurd që u kap sot në brigjet italiane vinte nga Shqipëria, ka reaguar Policia e Shtetit....

TRUMP telefonatë me ERDOGANIN, paralajmëron takim kokë më kokë: Diskutim i shkëlqyer, e pres në Shtëpinë e Bardhë (MESAZHI)

Presidenti amerikan Donald Trump do të presë në Shtëpinë e Bardhë homologun turk Rexhep Taip Erdogan në 13 nëntor. Lajmin...

Marrëveshja për armëpushimin me kurdët, Trump: Lajm i shkëlqyer, miliona jetë do të shpëtohen

Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar pas arritjes së një marrëveshje armëpushimi mes forcave kurde dhe atyre turke në Sirinë Veriore me ndërmjetësimin e...

Ofensiva e ushtrisë turke ndaj kurdëve, Trump: Nuk do të lejojmë ringjalljen e ISIS-it, do t’i vendosim sanksione ekonomike Turqisë

Presidenti Donald Trump ka deklaruar se rreth 1 mijë trupa amerikane nuk do të dislokohen nga Siria, por do të qëndrojnë për të parandaluar...

Ushtria kurde e gatshme për aleancë me Putin dhe Assad

Komandanti i Përgjithshëm i ushtrisë kurde, përmes një letre të publikuar ditën e sotme, njofton se është i gatshëm të bashkëpunojë me presidentin rus...

Turqia hyri në Siri, SHBA-ja largohet përfundimisht nga zona e luftës

SHBA-ja do të largojë nga Siria 1000 trupat e mbetura amerikane në terren. Sekretari i Mbrojtjes Mark Esper e konfirmoi...

Mes plumbave dhe bombardimeve, gra dhe fëmijë kurdë braktisin shtëpitë nga sulmi i ushtrisë turke (FOTO-LAJM)

Operacioni i ushtrisë turke ndaj forcave të milicisë kurde në Siri po shkakton terror të vërtetë. Në harkun kohor të një...

Ofensiva turke në Siri alarmon MACRONIN, paralajmëron TRUMPIN: Mund të ringjallet ISIS-i

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dalë haptazi kundër ofensivës së ushtrisë turke ndaj milicisë kurde në verilindje të Sirisë. Kreu...

Macron ultimatum Erdoganit: Jepi fund sulmeve në Siri, Turqia paraqet rrezik për miliona njerëz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka reaguar pas ofensivës ushtarake të Turqisë në veri të Sirisë gjatë ditëve të fundit. Në një...

Lajmet e fundit