Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
71 %
1.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
12 °
E shtunë, 17 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

kurban bajrami

Basha uron Kurban Bajramin me familjarët e patriotëve që sakrifikuan jetën për atdheun: Si u burgos kryetari Komunitetit Mysliman dhe ndërroi jetë pa e parë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Kurban Bajramit të cilën e ka përkujtuar si ditë të...

Ambasada e SHBA uron SHQIP Kurban Bajramin: Mundësi për reflektim

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka uruar në gjuhën shqipe të gjithë besimtarët për Festën e Kurban Bajramit. “Në...

Basha uron Kurban Bajramin, por nuk harron të përmendë krizën ekonomike: Të bëjmë vepra të mira jo me qëllim përfitimi personal

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka uruar sot në mbrëmje gjithë besimtarët myslimanë në kuadër të festës së Kurban Bajramit. ...

Në Kosovë marrin vendimin, Kurban Bajrami do të falet në xhami

Për dalim nga Fitër Bajrami që u fal në shtëpinë e çdo besimtari dhe jo në xhami për shkak të pandemisë, besimtarët myslimanë do...

Thaçi publikon foto me prindërit dhe uron festën nga vendlindja: Bajrami festohet më së miri në familje, gëzuar!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar nga fshati i tij i lindjes në Skënderaj, Burojën, për të gjithë shqiptarët festën e Kurban Bajramit....

Bes Kallaku uron Kurban Bajramin me Ajkën në krah: Zot të falenderoj për gjithçka (FOTO)

Në kuadër të festës së Kurban Bajramit, nuk kishte si të mungonte edhe urimi i aktorit Bes Kallaku. Ndryshe nga urimet...

Akt terrorist në ditën e Kurban Bajramit, agresori qëllon brenda një xhamie në Norvegji

Dita festive e Kurban Bajramit në mbarë botën myslimane nuk ka kaluar pa incidente. Në një xhami në periferi të Oslos (Norvegji), një 20-vjeçar...

Veliaj uron Kurban Bajramin: Të bashkohemi më shumë, përçahemi më pak!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, uroi sot besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Përmes një postimi në twitter,...

Kryemadhi uron Kurban Bajramin: Të fitojmë kohën e humbur!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi uron Kurban Bajramin. Në këtë ditë të veçantë për të gjithë besimtarët myslimanë, Kryemadhi thekson se...

Elisa Spiropali uron Kurban Bajramin me vajzën dhe bashkëshortin: Gëzuar nga ne të tre

Besimtarët myslimanë në mbarë botën kremtojnë këtë të dielë Kurban Bajramin. Në këtë festë të rëndësishme nuk kanë munguar edhe urimet...

Lajmet e fundit