Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

Kupa e Botes

Shqipëria perfekte ndaj San Marinos, 5 gola dhe spektakël në “Elbasan Arena”

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore tenistike 5-0 ndaj San Marinos në ndeshjen e luajtur në Elbasan Arena. Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë...

FORMACIONET ZYRTARE/ Reja befason me 11-shen titullare, në fushë me “tredhëmbësh”, Anglia kundërpërgjigjet me më të mirët

Shqipëria do të presë ditën e sotme në orën 18:00 në “Air Albania” kombëtaren e Anglisë, në një sfidë të vlefshme për eleminatoret e...

Kombëtarja shqiptare e futbollit mëson kundërshtarët e Kualifikueseve të Botërorit KATAR 2022 (FOTO)

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka njohur pasditen e sotme (7 dhjetor) kundërshtarët e raundit kualifikues të Kupës së Botës, Katar 2022.   ...

Franca fiton Kupën e Botës “Rusi 2018”

Franca është shpallur kampione e botës në Rusi duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2. Ka qenë një finale e tensionuar, me...

SHOKUESE: Katër persona futen në fushë gjatë finales së Kupës së Botës, ndërpritet ndeshja (VIDEO)

Katër persona janë futur në fushën e blertë gjatë finales së Kupës së Botës në Rusi. Në pjesën e dytë të...

Doping në Botërorin e Rusisë, FIFA bën publike rastet e testuara

Sipas FIFA-s, çdo lojtar pjesëmarrës u testua në kontrolle të paparalajmëruara përpara garës, ndërsa të gjitha mostrat e grumbulluara do të ruhen për...

Anglia në shtëpi, por jo kupa, Kroacia për herë të parë në FINALE

E gjithë Kroacia është në festë sot, për herë të parë në histori, kombëtarja kroate ka mundur të kualifikohet në finalen e Kupës së...

Lajmet e fundit