Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

kunder

“Mos ia bëni Ramës këtë dhuratë”, deputeti i PD kundër protestës në datën 6 dhjetor: Krerët e BE, demonstrim gjeostrategjik kundër Rusisë

Deputeti i PD, Kreshnik Çollaku është shprehur kundër protetës të vendosur më datë 6 dhjetor, ditën kur Shqipëria do të presë liderët europianë në...

“S’mund të kalohej me hije që shfaqen natën”, Ervin Salianji kundër ligjit për “dosjet”: PD duhet të kërkonte shtyrjen

Deputeti demokrat Ervin Salianji është shprehur se PD duhet të kërkonte shtyrjen e votimi për ligjin për hapjen e dosjeve të ish-sigurimit. Ai theksoi se...

Dhoma Amerikane kundër Amnistisë Fiskale: NUK jep garanci që s’do përfshihen trafikantët! Pozicioni i Shqipërisë do përkeqësohet

Dhoma Amerikane e Tregtisë në Shqipëri (AmCham) vëren shqetësime serioze mbi draft-ligjin për amnistinë fiskale, të propozuar së fundmi nga Ministria e Financave dhe...

Juristët, kundër hartës së re gjyqësore: Rriten kostot dhe rrezikon të cenohet aksesi në drejtësi

Miratimi i vendimit për hartën e re gjyqësore nga Kolegji i Lartë Gjyqësor (KLGJ) është kundërshtuar nga avokatët. Më 1 korrik me vendim të Dhomës...

PD kundër rritjes së buxhetit për RTSH-në, Zhupa: Është bërë “si një lopë” që vetëm e mjelin, abuzimet me lekët e shqiptarëve duhet të...

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, gjatë mbledhjes së Komisionit për Edukimin është shprehur kundër rritjes së buxhetit në RTSH.  Zhupa theksoi se Këshilli...

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton merr dozën e parë të vaksinës anti-Covid (FOTO)

Dukesha e Kembrixhit ka marrë dozën e saj të parë të vaksinës së koronavirusit. Kate Middleton, 39 vjec, u bë anëtarja e fundit e Familjes...

‘Europa Nostra’ kundër shembjes, Basha e mbështet: Afera me Teatrin vjedhja më e dhunshme që u bëhet shqiptarëve nga Rama

Organizata prestigjoze "Europa Nostra", ka dalë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë, duke e rendituar atë në listën e 7 monumenteve më të...

Integrimi i Shqipërisë dhe MV, ministri holandez flet pas takimit të ministrave të jashtëm të BE: Drita jeshile vjen kur të përmbushen kriteret

Ministri i Jashtëm Holandez Stef Blok pas takimit të ministrave të Jashtëm të BE në Bruksel ka folur në lidhje me hapjen e negociatave...

PS mbledh firmat për shkarkimin e Metës, ja deputeti që doli kundër

Pa humbur kohë PS ka nisur menjëherë procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.  PS ka nisur mbledhjen e...

Samiti i Berlinit, Vuçiç: Serbia do flasë kundër Pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se në takimin e sotëm në Berlin, do të flitet për marrëdhëniet mes Beogradit dhe Prishtinës. ...

Lajmet e fundit