Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

kunder covid

Presidenti Macron paralajmëron të pavaksinuarit: Do u bëjmë presion, do kufizohet aktiviteti i tyre shoqërorë

Presidenti francez Emmanuel Macron ka paralajmëruar se ka ndërmend të vështirësojë jetën për njerëzit në Francë që nuk janë vaksinuar kundër Covid-19. "Unë me të...

Fushata më e shpejtë e vaksinimit në botë, shteti që udhëheq

Fushata globale për vaksinim kundër koronavirusit – më e madhja në historinë e njerëzimit – ka nisur një vit më parë, dhe Britania e...

Shefi i AstraZeneca: Të mos nxitohemi për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid

Shefi Ekzekutiv i AstraZenecës, Pascal Sorios ka thënë se doza e tretë e vaksinës kundër Covid mund të mos jetë e nevojshme për të...

Mbi 1 milion qytetarë janë vaksinuar kundër COVID në vendin tonë

1 milion vaksinime janë bërë deri më tani në vendin tonë. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Ajo u ka...

Lajm i mirë, Gjermania i jep ‘OK’ testimit të vaksinës kundër Covid tek njeriu

Një lajm i mirë vjen nga gjermania e cila i  ka dhënë “Ok” testimit të vaksinës kundër Covid-19 tek njeriu. Këtë...


Lajmet e fundit