Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

kulle

5 në garë, shpallet fituesi i projektit “Tirana Multifunctional Center”, ja kush do ta ndërtojë kullën gjigante

Mbrëmjen e sotme u shpall dhe fituesi i Konkursit Ndërkombëtar mes 5 studiove prestigjoze të arkitekturës, për një ndërtim të ri ambicioz në qendër...

Tjetër kullë në Tiranë, Edi Rama: Do jetë multifunksionale (PAMJET E PROJEKTIT)

Tiranës do t'i shtohet dhe një tjetër kullë. Për këtë është mbajtur sot në kryeqytet një Konkurs Ndërkombëtar për projektin fitues mes studiove prestigjoze,...

Hipi në kullën e naftës dhe kërcënoi se do të hidhej, 58 vjeçarit “i mbushet mendja”, zbret pas disa orësh qëndrimi në majë

58 vjeçari Nikollaq Bushi pas disa orëve rezistencë ka zbritur nga kulla e hekurt e nxjerrjes së naftës, në të cilën u ngjit pasi...

Në Gjermani: “Monstra” gjigante prej betoni shembet me 290 kg eksploziv, do ndërtohet një park (Video)

Një ndërtesë 20-katëshe e quajtur si “monstra e bardhë” është shembur me eksploziv për t’i hapur rrugën ndërtimit të një parku. ...


Lajmet e fundit