Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
51 %
5.1kmh
90 %
Mër
15 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
16 °
E mërkurë, 14 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Kukan

Negociatat, Kukan i pret shpresat Shqipërisë: Maqedonia po, në Tiranë situata është e ndryshme

Ish- eurodeputeti Eduard Kukan shpreh mosbesim se Shqipëria mund të arrijë të marrë dritën jeshile për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian...

Para dhënies së konkluzioneve për negociatat me BE, zbuloni me kë u takua në lokal eurodeputeti Kukan

E tërhequr nga jeta politike aktive, por prezent në tryezat me ndërkombëtarët që nuk ia harrojnë kontributet. Valentina Leskaj, ish nënkryetare...

Eurodeputeti Kukan: Jam dëshmitar i ndryshimeve në Shqipëri, dy grupimet e mëdha europiane që kanë krijuar besim

Gjatë vizitës së tij në Bruksel më 4 dhjetor 2017, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, mori pjesë në konferencën ‘Pritshmëri...

Letra për eurodeputetët, Nika: “21 janari”, jo më prioritet

Një ditë përpara mbërritjes në Tiranë të eurodeputetëve Kukan dhe Fleckenstein, bashkëshortja e Aleks Nikës, njërit prej 4 të vrarëve më 21 Janar 2011,...

“Dekriminalizimi”, eurodeputetët Fleckenstein dhe Kukan të hënën në Tiranë

Eurodeputetët Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan do të mbërrijnë të hënën në Tiranë për të monitoruar zbatimin e ligjit të dekriminalizimit, i miratuar nga...

Lajmet e fundit