Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

kujtim aliaj

Ndarja nga jeta e dirigjentit Aliaj, Ruçi: Shkodra dhe Shqipëria do t’i jenë përjetësisht mirënjohës këtij artisti e mjeshtri të madh

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi,  ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të dirigjentit të njohur, Kujtim Aliaj. Ruçi tha se Aliaj është emblema e...

Sëmundja i preu jetën në mes, Shpëtim Saraçi bën dedikimin e ndjerë për Kujtim Alijan: Do të na marrë malli shumë shok!

Kompozitori i njohur, Shpëtim Saraçi i ka dhënë lamtumirën e fundit mikut të tij, dirigjentit Kujtim Alija, i cili u nda nga jeta ditën...

Lajmet e fundit