Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

kujdes

Temperaturat deri në -17°C, ARRSH apel shoferëve: Udhëtoni me kujdes dhe respektoni sinjalistikën!

Autoriteti Rrugor Shqiptar apelon gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në rrugë pasi temperaturat parashikohet të shkojnë në -17°C. Pavarësisht...

Të izoluar në karantinë, dermatologia jep këshilla dhe receta të vlefshme si të kujdesemi për fytyrën

Dermatologia Erjona Shehu ka dhënë disa këshilla të vlefshme për të gjithë ata që janë të izoluar në karantinë për shkak të Covid-19 që...

Drejtoria e Tatimeve apel tatimpaguesve: KUJDES kur kryeni transaksione!

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve informon se çdo tatimpagues përpara se të hyjë në një transaksion me një tatimpagues tjetër, duhet të verifikojë statusin...

Moti i keq, ARRSH ngre alarmin për 3 qarqe: Të kenë kujdes shoferët

Autoriteti Rrugor Shqiptar u bën apel të gjithë drejtuesve të mjeteve të kenë kujdes për shkak të motit të keq. ...

Lotaria Amerikane, Ambasada e SHBA në Tiranë njoftim të rëndësishëm: Bëni kujdes, disa faqe ju mashtrojnë (E PLOTË)

Ambasada Amerikane njofton të gjithë të interesuarit që do aplikojnë për Lotarinë Amerikanë të kenë kujdes. Në faqen zyrtare Ambasada jep këshillat se si...

Kujdes! Po bëhet virale, loja e rrezikshme mund të shkaktojë viktima (VIDEO)

Në Abudabi ka pasur edhe të arrestuar për shkak të kësaj sfide. Shumë të rinj po e praktikojnë dhe me pas postojnë...

Ekspertët japin alarmin: Kujdes nga grupet në WhatsApp! Ja çfarë ndodh

Ekspertët japin alarmin, kujdes nga mesazhet në grup në WhatsApp. Kjo për arsye se bisedat në grupe janë më të lehta për tu hakuar....

Bëni kujdes me gjobat, dilni në komision edhe për shkelje që s’i njeh Kodi Rrugor

Gjobat janë tepër të kushtueshme jo vetëm nga ana monetare por edhe nga ajo kohore dhe proceduriale, duke pasur parasysh dhe rradhët e gjata...

Lajmet e fundit