Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

kufizimet

Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët që duan të udhëtojnë në Gjermani: Hiqen të gjitha kufizimet! S’ka më nevojë për vaksinë

Ambasada Gjermane në Tiranë jep një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë atje. Të gjitha kufizimet janë hequr, për...

Britanikët festojnë sot “ditën e lirisë”, hiqen maskat, kufizimet për testet e Covid, vaksinat dhe udhëtimet

Kufizimet dhe rregullat e Covid në Britaninë e Madhe marrin fund sot. Vendasit festojnë këtrë 27 janar si "ditë lirie" pasi ligjvënësit britanikë kanë...

Këshilli Evropian publikon listën, nga sot hiqen kufizimet e udhëtimeve drejt BE, në listë edhe Shqipëria

Këshilli Evropian ka publikuar listën e vendeve për të cilat do të hiqen kufizimet anti-Covid për të udhëtuar, ku mes tyre është edhe Shqipëria. Që nga...

Gjermania heq kufizimet për shqiptarët, nga kjo datë mund të udhëtojë çdokush

Duke filluar nga dita e dielë, më 20 qershor, shtetasit shqiptarë mund të udhëtojnë drejt Gjermanisë pa qenë nevoja të justifikojnë arsyen e udhëtimit. Përmes...

Lajmet e fundit