Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kufijte

Italia heq karantinën për shtetasit nga BE, ja çfarë do të ndodhë me Shqipërinë

Italia ka vendosur që të heqë karantinë për personat të cilët udhëtojnë nga vendet anëtarë të Unionit, Britania e Madhe dhe nga Izraeli. Për shqiptarët...

Vjosa Osmani tregohet “e prerë”: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë, janë të rrezikshme edhe përtej rajonit

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar sot Kosova nuk do të pranojë idetë që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën jonfunksionale. Osmani i ka...

Kryeministri slloven reagon për dokumentin e ndryshimit të kufijve në Ballkan: Nuk ka dalë nga zyra jonë, fajin e kanë kundërshtarët e mi

Dokumentete e fundit që kanë qarkulluar në media ditët e fundit ku flitet për një ndryshim të kufijve të Ballkanit, kanë ngjallur reagime të...

Polonia mbyll kufijtë me shumë vende për shkak të virusit, mes tyre edhe Shqipëria

Ndërkohë që shtetet e tjera i kanë hapur kufijtë e tyre per turistët, Polonia i ka mbyllur ato. U bë me...

BE i mbyll kufirin Shqipërisë deri në fund të korrikut

Kufijtë e Bashkimit Evropian do të jenë të mbyllura për Shqipërinë të paktën deri në fund të korrikut. Këshilli i BE-së po diskuton sot...

Për herë të parë pas 100 vitesh, Australia mbyll kufijtë nga pandemia COVID-19

Për herë të fundit kufijtë australianë ishin mbyllur në vitin 1919, gjatë pandemisë së gripit spanjoll, ndërsa është dashur një tjetër pandemi që kufijtë...

Shtimi i rasteve me COVID, shtyhet hapja e kufijve të BE me Shqipërinë?

Kufijtë e vendeve të Ballkanit Perëndimor me shtetet e Bashkimit Europian u vendos që të hapen në datën 1 korrik, por shtimi i rasteve...

Rihapja e e kufijve tokësorë, shqiptarët dynden në dogana për t’u riatdhesuar, radhë kilometrike në Morinë (FOTO)

Ditën e sotme janë hapur kufijtë tokësorë të Shqipërisë, duke bërë që një numër i madh qytetarësh të dynden drejt pikave kufitare për të hyrë...

Rama jep lajmin e madh: Nga 1 qershori hapen të gjithë kufijtë tokësorë

Kryeministri Edi Rama në një komunikim live ka folur për lehtësimin e ri të masave që do të nisi nga 1 qershori. ...

Komisioni Evropian kërkon shtyrjen e hapjes së kufijve deri më 15 qershor

Komisioni Evropian ditën e djeshme  u bëri një kërkesë vendeve anëtare të BE-së dhe Europës për të zgjatur ndalimin e udhëtimit deri në 15...

Lajmet e fundit