Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Kufijtë e Kosovës

Ceremonia në FSK, Veseli: Kufijtë e Kosovës janë të shenjtë, askush nuk i prek!

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë ceremonisë në certifikimin e kadetëve të rinj në ushtrinë e Kosovës, deklaroi se shtetin...

Edita Tahiri ‘godet’ Ramën: Zgjedhjet e djeshme na kthyen 30 vite pas, u ndëshkove për lojërat e rrezikshme me kufijtë

Ish-zv.kryeministrja e Kosovës Edita Tahiri ka folur për zgjedhjet vendore në Shqipëri dhe për pjesëmarrjen e ulët. Tahiri i cilëson këto...

Presidenti serb Vuçiç: Nuk i njoh kufijtë e Kosovës së pavarur

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi sot se nuk i njeh kufijtë e një Kosove të pavarur sikur paraardhësit e tij duke thënë se kjo...

Kufijtë e Kosovës, reagon Ministri gjerman: Jemi skeptikë, mund të hapë plagë të vjetra

Gjermania dhe disa nga partnerët e saj të Bashkimit Evropian shprehën frikën të premten se një shkëmbim i mundshëm territoresh mes Serbisë dhe Kosovës...

Lajmet e fundit