Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

kufi

Qeveria e Kosovës merr vendimin, hap kufirin me Shqipërinë: Nga e hëna lëvizja e lirë

Qeveria e Kosovës hap kufirin me Shqipërinë. Nga e hëna të gjithë qytetarët shqiptarë që shkojnë në Kosovë mund të lëvizin...

Turistët francezë i japin LEKSION shoferëve shqiptarë, i bllokojnë rrugën makinave që tentuan të parakalojnë kolonën në kufi (VIDEO)

Gjatë ditës së sotme, trafiku i rënduar në pikën kufitare të Hani të Hotit ka shkaktuar dhe një ngjarje të pazakontë. ...

Policia ngjit malet, trajnimi i veçantë në kufi (FOTOT)

Një trajnim i përbashkët i tre Policive Kufitare, asaj të Malit të Zi, Shqipërisë dhe Kosovës, është zhvilluar së fubdmi për rritjen e nivelit...

U kapën me çanta me drogë në kufi, arrestohen 2 persona, në kërkim 2 të tjerë

Policia e Sarandës ka goditur një tjetër tentativë për trafik në të lëndëve narkotike. Në vijim të punën për parandalimin dhe...

Kapen 91 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, arrestohet trafikanti

Rreth 91 kg marijuanë janë sekuestruar ditën e sotme në kufirin greko-shgqiptar. Mësohet se në pranga ka rënë një 60-vjeçar grek. ...

Kapet me 110 kg drogë në kufi, arrestohet shqiptari (EMRI)

Policia greke ka sekuestruar një sasi të madhe droge në kufirin greko-shqiptar, orët e para të mëngjesit të sotëm. Droga që...

Tentojnë të kalojnë kufirin ‘ngarkuar’ me drogë, arrestohen 2 të rinjtë në Shkodër

Tentojnë të kalojnë pikën kufitare me lëndë narkotike, arrestohen 2 persona në Shkodër.   Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Kufirit...

DROGË në kufirin greko-shqiptar, arrestohet 24 vjeçari me 95 euro në xhep

Një sasi e konsiderueshme droge është kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar. Bëhet me dije se policia greke ka sekuestruar...

1000 euro për të kaluar kufirin, arrestohen 2 mashtruesit në Tiranë

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi kanë tentuar të mashtrojnë 4  shtetas që vinin nga vendet e treta. Sipas policisë...

Policia publikoi 31 të kërkuarit e Shkodrës, në listë edhe ish oficeri (Vrasja në kufi e vitit 1990)

Policia e Shkodrës publikoi dje listën me emra dhe foto të 31 personave të shpallur në kërkim. 31 personat kërkohen...

Lajmet e fundit