Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

kucove

Dolën në protestë për ujin, përplasje fizike mes banorëve të dy fshatrave në Kuçovë

Banorët e fshtrave Vodëz, Krekëz , janë mbledhur sot pranë njësisë administrative të zonës për të protestuar pro ndërtimit të ujësjellësit pasi nuk kanë...

Tentativë për të kultivuar kanabis, policia procedon kryeplakun e fshatit dhe dy inspektorë (EMRAT)

Policia e Kuçovës ka proceduar penalisht kryetarin efshatit Mëndrakë, Shefqet Kuqi dhe specialistin e inspektori i Shërbimit Pyjor, Kujtim Behari dhe Yzedin Llangozi, për...

Ndërtimi i ujësjellësit mbi kanion, banorët padisin në SPAK kreun e Bashkisë Kuçovë, shefin e komisariatit e çojnë në SHÇBA

Banorët e fshatit Lumas të bashkisë së Kuçovës kanë paditur në SPAK kreun e kësaj bashkie, Kreshnik Hajdari pas konflikteve që kanë lindur lidhur...

Vijon protesta për burimin e ujit në Kuçovë, plagosen 3 banorë nga përplasja me policinë

Ditën e sotme banorët e Lumasit në Kuçovë kanë dalë sërish në protestë për shkak të burimit të ujit të Sinecit. Një kompani po kryen...

Mbillte kanabis pranë tokës së tij, arrestohet 24-vjeçari në Kuçovë

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Beratit, pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se në pranga ka rënë...

Duan t’u marrin burimin e ujit, banorët e Lumasit ngrihen në protestë dhe përplasen me policinë, lëndohet një person

Banorët e Kuçovës janë ngritur në protestë në lidhje me projektin që po zhvillohet për ujin e burimit të Sinecit. Gjatë protestës ata janë përplasur...

Kanosi me sëpatë dy persona dhe u theu xhamin e makinës, vihet në pranga 32 vjeçari në Kuçovë

Një 32 vjeçar është arrestuar nga policia e Kuçovës, pasi akuzohet se kanosi me sëpatë dy persona, si dhe u kishte thyer xhamat e...

Tjetër largim nga LSI, ish-kryetari i bashkisë Kuçovë i bashkohet Partisë Socialiste: Krahu tjetër politik nuk ofron asnjë lloj besimi

Kur kanë mbetur vetëm 15 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, LSI-së i largohet edhe një tjetër zyrtar i rëndësishëm.Bëhet fjalë për Selfo Kapllanin,...

E PAZAKONTË/ 112-vjeçaren në Kuçovë e çregjistrojnë pa njoftuar familjen, ajo gëzon shëndet të mirë dhe punon akoma

Qamile Marra është 112 vjeç dhe jeton në fshatin Ferras të Njësisë Administrative Kozare në qytetin e Kuçovës. Ajo ka lindur...

Zbulimi TRONDITËS/ 10-vjeçarja u përdhunua për 2 vite nga 57-vjeçari në Kuçovë, nëna e saj e dinte që nga fillimi por heshti!

Një ngjarje e rëndë u raportua në qytetin e Kuçovës, ku një vajzë 10-vjeçare denoncoi 57-vjeçarin Ajet Dume për përdhunim. Bashkë...

Lajmet e fundit