Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
51 %
5.1kmh
90 %
Mër
15 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
16 °
E mërkurë, 14 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Kube

Pushime në Kubë, Marina dhe Geti vizitojnë shtëpinë e shkrimtarit Ernest Hemingway (FOTO-VIDEO)

Moderatorja Marina Vjollca dhe reperi Getoar Selimi ndodhen në Kubë ku po festojnë përvjetorin e parë të martesës së tyre. ...

Tragjedia AJRORE në Kubë, dalin shifrat ZYRTARE: Më shumë se 100 pasagjerë të vdekur

Një tragjedi shumë e madhe ajore është shënuar ditën e sotme në Havana të Kubës, ku një avion u përplas me tokën duke shpërthyer...

Betohet presidenti i ri i Kubës, vendos të ndjekë shembullin e paraardhësit

Presidenti i ri i Kubës është betuar paraditen e sotme në Asamblenë Shtetërore pas një krize dy vjeçare që nga vdekja e Fidel Kastros....

Alarm në SHBA, diplomatët amerikanë sulmohen me armë sonike në Kubë

Shtetet e e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të tërheqin pjesën më të madhe të stafit në ambasadën amerikane në Kubë, pas raportimeve se...

“Irma”, godet Kubën, meteorologët: Ky është uragani më i fuqishëm pas shumë dekadash

Pas ishujve Karaibe Uragani “Irma” më i madhi i shënuar ndonjëherë në historinë e Amerikës, ka goditur Kubën. Meteorologët thanë se...

Kush ishte Fidel Castro, një nga figurat kryesore të Amerikës Latine të shekullit XX

Fidel Castro ishte një nga figurat kryesore të Amerikës Latine të shekullit XX, i cili u përgëzua por edhe u kritikua ashpër gjatë 47...

Ushqime të prera në formë kubike, foto e ditës në internet

Dy artistë gjerman Lernert dhe Sander kanë gjetur një mënyrë të re për të krijuar vepra arti me ushqime të ndryshme. ...

Sulmet në Bruksel, Obama flet nga Kuba: Ne mundemi dhe do t’i luftojmë terroristët kudo në botë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave të sulmeve kamikaze ditën e sotme në Bruksel....

Takim historik me një shtrëngim duarsh të çuditshëm mes Obamës dhe Kastros

Në momentin pas përfundimit të konferencës për shtypnga presidenti Barack Obama dhe Raul Kastro në Kubë, nisi një shtrëngim duarsh i çrregullt dhe shumë...

Obama dhe Castro në konferencë shtypi: Embargo do përfundojë

Presidenti i Kubës, Raul Castro dhe ai i SHBA-së, Barack Obama, kanë dalë në një konferencë shypi në Havana, me rastin e vizitës së...

Lajmet e fundit