Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Ksenofon Krisafi

E vendosën Rama dhe Dendias, por ‘Deti’ mund të mos shkojë në Hagë, profesori: Vendimin nuk e merr kryeministri, do t’i duhet ta marrë...

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama priti në një vizitë zyrtare ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias, ku u diskutua për çështjen e detit....

Një shkrim që duhet lexuar nga Ksenofon Krisafi: Ata që hiqen si ‘më të fortët’ e gadishullit, s’mund të zgjasin duart ku e kur...

Një artikull që duhet lexuar ky nga profesor Ksenofon Krisafi. Ai fut në ‘skaner’ gjithë rrugëtimin e Shqipërisë në raport me...

Dhjetë vjet arritje dhe sfida të guximshme të Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë

Ksenofon Krisafi*   Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë (UMSH) vjen në jubileun e dhjetëvjetorit të themelimit të vet pas një pune, gjithë...

Vrasja e minoritarit nga RENEA, profesor Krisafi: Qeveria e greke u tregua e matur

Profesori i njohur Ksenofon Krisafi është shprehur se qëndrimi i qeverisë greke është për t'u përshëndetur pas vrasjes së Kostandin Kacifas nga forcat speciale...

Promovimi në Universitetin Mesdhetar, profesori i njohur i së Drejtës Ndërkombëtare Ksenofon Krisafi boton dy libra të rinj për Kosovën

Promovohen dy librat e rinj të një prej profesorëve më të njohur të së Drejtës Ndërkombëtare, Dekanit  të Fakultetit të Drejtësisë dhe Marrëdhënieve...

Lajmet e fundit