Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

ksamil

IKMT aksion në Ksamil, nis prishja e bareve pa leje në vijën bregdetare

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ditën e sotme ka nisur një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje nga Gjiri i Hartës...

Mediat britanike: Shqipëria “Maldivet” e Europës, me plazhe të kristalta dhe vila mbi det

Prej disa ditësh shqiptarët kanë qenë kryefjalë e disa prej gazetave më prestigjoze në Britaninë e Madhe, ku për shkak të fluksit të lartë...

Ra nga pema e ullirit dhe humbi jetën, 62-vjeçari pedagog në Universitetin e Gjirokastrës (EMRI-FOTO)

Gëzim Rredhi është 62 vjeçari që ka humbur jetën pasi u rrëzua nga pema e ullirit. Ai ishte pedagog i Gjuhë-Letërsisë në universitetin “Eqerem...

Po vilnin ullinj, dy të vdekur dhe një i plagosur në qarkun e Vlorës

Dy persona kanë humbur jetën ditën e sotme, pasi kanë rënë aksidentalisht nga pema. Bëhet fjalë për një 62 vjeçar nga Ksamili që është...

“Më jep pakot, i duan ata të Tiranës”, inxhinieri i Bashkisë së Sarandës merr para për ndarjen e plazheve

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një skandal me lejet e shfrytëzimit të plazhit në një nga zonat më të bukura të Shqipërisë,...

VIDEO/ Turistet nga Zvicra tmerrohen në Ksamil: Ndaluam për të furnizuar makinën me karburant, dhjetëra njerëz sulmuan me shkopinj një burrë

Dy turiste të cilat kanë ardhur nga Zvicra për të psuhaur në vendin tonë u bënë dëshmitare të një incidenti të ndodhur në Ksamil. Teksa...

Tentoi të përfitonte 4950 m2 tokë me dokumente false në Ksamil, arrestohet 69 vjeçari në Sarandë (EMRI)

Një 69 vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Sarandës, pasi akuzohet se falsifikoi dokumentet për të përfituar në mënyrë të paligjshme...

E rëndë në Ksamil, gjendet e pajetë turistja hungareze

Një turiste hungareze ka humbur jetën ditën e sotme në Ksamil. Bëhet me dije se është gjetur e pajetë 54-vjeçarja Sindelyne Erzsebet, shtetase hungareze. Nuk...

Pezullohen nga detyra dy efektivët e policisë, sjellje joetike me turistin e dehur

Janë pezulluar nga detyra dy efektivë të policisë që janë sjellur në mënyrë jo etike me turistin e dehur në Ksamil. Bëhet me dije se...

U futen brenda zonës së kufizuar, Policia Kufitare bllokon dy skafe dhe një gomone në Ksamil e Jalë: Pronarët gjobiten me nga 1 milion...

Dy skafe dhe një gomone janë bllokuar nga Policia Kufitare në plazhet e Ksamilit, Qeparos dhe Jalës, pasi nuk kanë respektuar zonën e kufizuar...

Lajmet e fundit