Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

kryqi i kuq

Spitalet po mbesin pa gjak, ulet numri i dhuruesve, Kryqi i Kuq apel

Kryqi i Kuq Shqiptar ka ngritur shqetësimin për rënien e dhuruesve vullnetarë të gjakut. Ka qenë Sekretari i përgjithshëm, Artur Katusi, ai i cili është...

Sulmi në burgun ku mbaheshin ushtarët ukrainas të batalionit Azov, Kievi i bën thirrje OKB dhe Kryqit të Kuq të hetojnë

Ukraina ka kërkuar që Kombet e Bashkuara dhe Kryqi i Kuq të lejohen të hetojnë vdekjen e më shumë se 50 të burgosurve ukrainas...

Ukraina thirrje Kryqit të Kuq: Largoni kufomat e ushtarëve rusë nga territori ynë, janë me mijëra

Qeveria e Ukrainës i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, të heqë nga territori i saj trupat e pajetë të "mijëra"...

Presidenti Meta vlerëson Kryqin e Kuq në 100 vjetorin e themelimit me dekoratën “Nderi i Kombit”

Ditën e sotme Kryqi i Kuq shqiptar ka festuar 100 vjetorin e themelimit të tij. Me rastin e këtij përvjetori, Presidenti Ilir Meta e...

Dhuro gjak, shpëto jetë! 100 studentë dhe pedagogë të Akademisë së Policisë, ndihmë për fëmijët talasemikë

100 studentë dhe pedagogë në Akademinë e Sigurisë në Tiranë (Shkolla e Policisë) kanë dhuruar gjak për fëmijët talasemikë. Ata i janë përgjigjur thirrjes...

“Dhuro gjak, shpëto një jetë”, Policia e Fierit dhuron gjak për fëmijët talasemikë (VIDEO)

Policia e Fierit i është përgjigjur kërkesës së Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak në ndihmë fëmijëve talasemikë. 36 punonjës të Komisariatit të Policisë...

Yuri Kim mes vullnetarëve të Kryqit të Kuq: Takim frymëzues me ata që ndihmojnë njerëzit në nevojë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vizituar sot qendrën e Kryqit të Kuq në Shqipëri. Diplomatja e SHBA e cilëson si një vizitë të mrekullueshme...

Vajza të shtrira në rrugë, ç’po ndodh në qendër të Tiranës

Disa vajza të shtrira në rrugë kanë tërhequr vëmendjen e kalimtarëve në qendër të Tiranës ditën e sotme. Por e gjithë...

Lajmet e fundit