Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

kryetari

Kryebashkiaku vetëvaret në tualetin e shtëpisë, e gjen e ëma

Kryebashkiaku i Casale di Scodosia, një qytet i vogël në provincën e Padova, Stefano Farinazzo është gjetur i vdekur. Ngjarja ka...

Protesta kundër Ramës, shoqërohet kreu i PD në Sarandë

Shoqërohet në polici, kreu i PD në Sarandë, Hariz Mema. Ky i fundit është shoqëruar pas protestës kundër kryeministrit Edi Rama...

PDK zgjedh sot kryetarin, postin pritet ta marrë…

Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë zgjedhjet për kryetar. Një gjë e tillë është bërë e ditur edhe përmes...

Precedenti i listës së KQZ, pjesë e zgjedhjeve edhe kryetari i Akademisë së Shkencave (Dokumenti)

Edhe pse tashmë është Kryetar i Akademisë së Shkencave dhe deklaroi publiksht se do të jepte dorëheqjen nga funksionet e tij në partinë që...

Dënohet me 3.5 vite burg kryetari i Parlamentit në Rumani

Politikani më i fuqishëm i Rumanisë është dënuar me 3.5 vite burg pasi akuzat ndaj tij u konfirmuan nga Gjykata Supreme e vendit. ...

Princ Leka takon kryetarin e fiseve te fundit indiane në Amazonë: Përpjekjet e tij janë një…

Princ Leka Zogu dhe princesha Elia kanë pasur një takim të rrallë së fundmi në Bruksel.  Ata janë takuar me Cacique...

Digjet makina e kryetarit të PS në Elbasan (EMRI-DETAJE)

Një makinë tip 'Ford' është djegur gjatë natës në Elbasan. Paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. Burime bëjnë me dije se...

Jep dorëheqjen kryetari i parlamentit në Turqi

Parlamenti i Turqisë pritet të zgjedhë kryetarin e ri më 24 shkurt pas njoftimit të kryetarit aktual për largimin e tij nga detyra për...

Jep dorëheqjen kreu i OMONIA-s, ja çfarë e detyroi të marrë këtë vendim

Kreu i OMONIA-s, Leonidha Papa, ka dhënë dorëheqjen nga posti i Kryetarit të Përgjithsëhm të saj. Papa u zgjodh në...

“Me shkopinj bejsbolli dhe shufra hekuri”, flet kryetari i Bashkisë së Dibrës për sherrin: Dhuna nga 30 përfaqësues të PDIU

Në Bashkinë e Dibrës ka ndodhur një sherr i cili ka degjeneruar në grushte mes punonjësve të administratës. Fillimisht u raportua se sherri ndodhi...

Lajmet e fundit