Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

kryetari i pd

Ky është ekipi i ri i PD: Nga kryetari Sali Berisha te Sekretarët dhe anëtarët e Kryesisë!

Partia Demokratike e rithemeluar ka prezantuar sot ekipin e ri drejtues, nga kryetari te nënkryetarët, sekretarët dhe anëtarët e Kryesisë. Deputetja Albana Vokshi ka...

Demokratët votuan dje Sali Berishën, por në “Facebook” figuron ende kryetar Lulzim Basha

Sali Berisha është zgjedhur dje kryetari i ri i PD-së me 93% të votave. 40,820 demokratë votuan që drejtimin ta merrte ish-kryetari që u...

Garoi përballë Sali Berishës, Ibsen Elezi falenderon votuesit: Më besuat edhe pa më njohur, kisha staf modest 4 veta

Ibsen Elezi, kandidati për kryetar të PD, falenderon votuesit, mediat dhe stafin e tij për besimin në garën përballë Sali Berishës. Elezi nuk arriti...

Garon përballë Sali Berishës, Ibsen Elezi: Rruga e tij është një rrugë qorre! Nuk mund të bashkëpunojmë me Ilir Metën

Ibsen Elezi, kandidat për kryetar i PD, ka nisur fushatën sot nga Kukësi. Ai ka thënë se Sali Berisha po i shmanget debatit me...

Demokratët duan Grida Dumën kryetare të PD, lë pas Lulzim Bashën, Alibeajn dhe Këlliçin (SONDAZHI)

Politikania e djathtë Grida Duma është me e preferuara e votuesve demokratë për të marrë drejtimin e partisë. Sipas një sondazhi të fundit të...

Edmond Spaho zbulon emrat: Ja kush hyn në garë me Sali Berishën për kryetar të PD-së

Deputeti Edmond Spaho zbuloi disa nga emrat që priten të hyjnë në garën për postin e kryetarit të PD-së. Zgjedhjet pritet të mbahen më...

“Ja kur do të kandidoj”, Rudina Hajdari e thotë troç: Kam ambicie për të qenë në krye të PD, nuk e  mbështes kandidaturën e...

Ish-deputetja Rudina Hajdari deklaroi sot pas punimeve të Kuvendit Kombëtar se në një të ardhme dëshuiron që të jetë në krye të Partisë Demokratike....

1,800 delegatë nga gjithë Shqipëria mblidhen nesër në Tiranë për Kuvendin e PD, çfarë pritet të ndodhë për Kryetarin dhe organet e Partisë

Partia Demokratike, grupimi që mbështet ish-kryeministrin Sali Berisha dhe është quajtur Komisioni i Rithemelimit, do të mbajë nesër Kuvendin Kombëtar. 1,800 delegatë nga gjithë...

Përfundon mbledhja e “Rithemelimit”, Berisha: 21-22 maj do i propozohet Kuvendit si datë për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka folur për media pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit. Në këtë mbledhje është diskutuar në lidhje axhendën e Kuendit...

Zgjedhja e kryetarit të PD në Kamëz, kush është Arjan Hoxha, drejtuesi i grupit të armatosur që vrau Pjerin Xhuvanin në Elbasan

Arjan Hoxha është zgjedhur pesë ditë më parë kryetar i Degës së PD në Kamëz. Ai ka marrë besimin e demokratëve atje dhe të...

Lajmet e fundit