Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

kryesia

Lulzim Basha mbledh sot Kryesinë e Grupit Parlamentar të PD

Kreu i PD Lulzim Basha, do të mbledh sot Kryesinë e Grupit Parlamentar të partisë që ai drejton. Mbledhja mësohet se do të nisë...

Belinda Balluku, ministrja dhe socialistja më e votuar në Asamblenë e PS, grumbulloi më shumë vota se gratë dhe burrat që garuan për Kryesinë

Partia Socialiste mbajti dje mbledhjen radhës ku u njoftua kabineti i ri qeveritar. Mes emrave që kryeministri Rama kishte zgjedhur për të bashkëpunuar për...

Zbardhen emrat e anëtarëve të rinj të Kryesisë së PD: Nga Bogdani e Gjekmarkaj, te Strazimiri e Flamur Noka; Në listë vetëm 5 gra

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur dje për të votuar emrat e rinj të tij dhe ata të Kryesisë së kësaj force politike. Gjithashtu,...

Baza kundër përplasjes me SHBA, mesazhe PD-së në Tiranë, Ferdinand Xhaferaj tërhiqet nga gara për Kryesinë

Ferdinand Xhaferaj, kreu i PD-së së Durrësit mësohet se është tërhequr nga gara për anëtarët e Kryesisë së kësaj force politike, në mbledhjen që...

Drejtoi zgjedhjet në PD pas humbjeve në 2017 dhe 2021, Basha “shpërblen” Jemin Gjanën me një vend në Kryesi

Jemin Gjana, i cili ka mbajtur postin e kryetarit të Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike që nga viti 2017, duke drejtuar zgjedhjet pas dy...

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, debate mes Gazment Bardhit dhe drejtuesve politikë për analizën e “masakrës zgjedhore”

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, e cila u zhvillua në selinë blu dhe zgjati mbi 2 orë e 30 minuta, ku...

Debate në mbledhjen e Kryesisë së PD, drejtuesit politikë kundër Gazment Bardhit për hartimin e dokumentit të analizës së humbjes

Partia Demokratike ka nisur në orën 18:00 në selinë blu mbledhjen e Kryesisë, në të cilën do të diskutohet në lidhje me humbjen në...

Zbulohen emrat e 4 kandidatëve të tjerë që i shtohen garës për kreun e PD-së, Kryesia po zhvillon mbledhje në selinë blu

Janë zbuluar emrat e 4 kandidatëve të tjerë që kanë plotësuar formularët për të garuar në zgjedhjet e 13 qershorit për kreun e Partisë...

Mblidhet Kryesia e PD në selinë blu, Basha nuk merr pjesë, shkon në 9 numri i kandidatëve për kryetarin e ri të PD-së

Kryesia e Partisë Demokratike ëhstë mbledhur në selinë blu, për të vendosur për kandidatët që do të garrojnë përballë Lulzim Bashës në 13 qershor...

Marrja e kryesisë së institucionit të sigurisë europiane, Rama publikon flamujt e përqafuar të Shqipërisë dhe OSBE-së (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Vjenë pasi ditën e sotme Shqipëria merr për herë të parë zyrtarisht udhëheqjen e OSBE-së. Në...

Lajmet e fundit