Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

Kryesia e PS

Kryesia e Shkodrës mblidhet për zgjedhjet e 6 marsit, zbulohet kandidatja që ka marrë pëlqimin e PS dhe Edi Ramës

Majlinda Angoni do të jetë kandidatja e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 6 marsit në Bashkinë e Shkodrës. Ajo ka marrë pëlqimin e socialistëve...

Rama mbledh nesër Kryesinë e Partisë Socialiste, ja çfarë do të diskutohet

Ditën e nesërme në orën 08:00 Partia Socialiste do të mbledhë Kryesinë e saj. Burime për media bëjnë me dije se kryeministri Rama e ka...

Nuk arriti të zgjidhej në Kryesinë e PS, reagon Pjerin Ndreu: Nuk kam bërë asnjë përpjekje për të lobuar për vota, nuk dija asgjë...

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu, ishte kandidat për t’u përzgjedhur në Kryesinë e Partisë Socialiste, por nuk arriti të merrte votat e mjaftueshme. Në një...

Xhafaj mbetet jashtë Kryesisë së PS, Braçe mes gjashtë anëtarëve të rinj të zgjedhur nga lista e burrave

Fatmir Xhafaj, dhe Eduard Shalsi kanë mbetur jashtë Kryesisë së re të Partisë Socialiste. Pak minuta më parë është mbyllur edhe votimi për gjashtë anëtarët...

Zgjidhen gjashtë gratë e KRYESISË së PS, SURPRIZA me Ditmir Bushatin në listën e burrave

Po shkon drejt fundit numërimi i votave për anëtarët e Kryesisë së Partisë Socialiste. Asambleja ka zgjedhur gjashtë gratë që do të jenë anëtare të...

Ermelinda Meksi kujton anëtarët e parë të Kryesisë së PS-së: U bashkuan në një kohë të vështirë me plot të panjohura, por dashuria për...

Ish-deputetja socialiste, Ermelinda Meksi, ka kujtuar anëtarët e parë të Kryesisë së Partisë Socialiste në 30 vjetorin e krijimit të kësaj force politike.Në një...

Nuk ka zgjedhje në PS, Rama zgjat edhe për një vit mandatin e Kryesisë

Edhe pse Kryesisë së PS i ka mbaruar mandati 4 vjeçar dhe sot duhet të zgjidheshin anëtarët e rinj të saj, kryeministri Edi Rama...

Balla: Riformatimi i PS nuk do ndalet vetëm në Shkodër, kërkuam falje për Valdrin Pjetrin

Sekretari i Përgjitshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla paralajmëron ndryshime të rëndësishme për riformimin e strukturës së PS-së, që sipas tij janë fokusuar në...

PESË ORË në mbledhjen e kryesisë, Fatmir Xhafaj me superlativa: Më e mira e viteve të fundit

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj zbulon detaje nga mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste që zgjati mëse pesë orë. Xhafaj thotë...

Asamblea Kombëtare dhe 30 Qershori, Rama mbledh papritur kryesinë e PS

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e Partisë Socialiste. Mësohet se gjatë kësaj mbledhje do të analizohen zgjedhjet...

Lajmet e fundit