Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

kryesia e pd

Berisha: Procesi i primareve ka tronditur thellë Edi Ramën

Sali Berisha ka mbledhur sot kryesinë e Partisë Demokratike, menjëherë pas takimit me aleatin e tij, kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Gjatë fjalës...

Kryesia e PD miraton EMRAT: Këta janë demokratët që garojnë në Primare, për bashkitë e Shqipërisë

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar emrat e të paktën 26 degëve, për kandidatët që do të garojnë në primaret e kësaj force politike...

Mbledhja e Kryesisë së PD/ Kokalari përplaset me Topallin: Po bëhesh pengesë për një PD konservatore, pamë sa të vlen lëkura në Shkodër

Partia Demokratike ka mbajtur dy ditë më parë mbledhjen e Kryesisë, një mbledhje që mesa duket nuk ka kaluar pa debate. Aktivistja Evi Kokalari...

Kryesia mblidhet sot për Sekretarin dhe Nënkryetarët e PD, në orën 17.00 hidhen për votim në Këshill

Partia Demokratike do të mbledhë këtë të premte Kryesinë për të miratuar emrat e propozuar nga kryetari Sali Berisha, për postin e Sekretarit të...

Jozefina Topalli mes emrave në Kryesinë e PD, Desada Metaj: Që të zgjidhesh në Kryesi duhet të mos rezultosh kryetare e një partie tjetër…

Gazetarja dhe anëtarja e AMA, Desada Metaj ka reaguar pasi ditën e djeshme u zgjodh kryesia e re e Partinë Demokratike. Metaj me anë të...

Konstatimi i ISP për zgjedhjet në Kryesinë e PD: Figurat kryesore të Foltores dhe elita e vjetër nuk u votuan! Kritikët e Sali Berishës...

Këshilli Kombëtar i PD (fraksioni i mbështetur në Kuvendin e 11 dhjetorit) zhvilloi sot zgjedhjen e kryesisë së re. Instituti i Studimeve Politike (ISP)...

20 anëtarët e rinj të Kryesisë u zgjodhën sot, njoftohet mbledhja e radhës e PD

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike do të mblidhet ditën e premte, 3 qershor 2022. Referuar njoftimit zyrtar, do të mbahen zgjedhjet në disa funksione...

Zgjidhet Kryesia e re e PD: Jozefina Topalli mes 6-të grave fituese, më i votuari nga demokratët Belind Këlliçi

Partia Demokratike ka zgjedhur sot 20 anëtarët e rinj të Kryesisë. Mësohet se gjashtë emra do të jenë gra të kësaj force politike dhe...

Dhëndri i Berishës për listën e kandidatëve të kryesisë: Do të doja dhe 4-5 miq të mirë, as në ’90 s’na mbështetën diplomatët

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi,  thotë se lista e kandidatëve për në kryesinë e re është dinjitoze, por do të donte...

Belind Këlliçi zbulon postin që synon në PD: Kërkoj votën dhe mbështetjen…

Deputeti i Partisë Demoratike, Belind Këlliçi, foli këtë të premte për kandidaturën e tij në një nga postet e kësaj partie. Ai tregoi për...

Lajmet e fundit